На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Страховий стаж – запорука майбутньої пенсії

 

Пенсійний фонд України виконує одну із найважливіших соціальних функцій в державі – здійснює пенсійне забезпечення наших громадян. Основними чинниками, які визначають розмір пенсії за віком є стаж роботи та розмір заробітної плати, з якої сплачені страхові внески.

Починаючи з 2004 року, страховий стаж громадянам України зараховується лише за умови сплати внесків до Пенсійного фонду України у розмірі не меншому за мінімальний страховий внесок, розрахований з мінімальної заробітної плати.

З 1 січня 2014 року розмір мінімальної заробітної плати складає 1218 грн. Легалізація заробітної плати, забезпечення оплати праці спеціалістів відповідно до їх кваліфікації та професійних навиків дозволять підвищити доходи громадян, а також забезпечити гідний розмір пенсій в майбутньому.

На даний момент створено єдину по Україні базу персоніфікованого обліку відомостей про тривалість трудового стажу працівників, розмір їх заробітної плати, з якої роботодавець сплатив внески до Пенсійного фонду України.

Крім того, з 2016 року для призначення (перерахунку) пенсії будуть враховуватися лише дані персоніфікованого обліку. Це дозволить звільнити громадян від необхідності подання додаткових документів про заробіток до 2000 року, зменшить ймовірність бухгалтерських помилок при видачі довідок про заробітну плату, скоротить час між датою звернення та отриманням пенсії.

Звертаємось до всіх небайдужих, хто турбується про свій страховий стаж,- перевіряйте хоча б раз на рік дані про заробітну плату, які зазначає роботодавець в персоніфікованій звітності.

Для цього необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання з посвідченням особи та перевірити, яка фактична заробітна плата буде врахована при призначенні пенсії, та період, за який сплачено обов’язкові платежі.

В управлінні Пенсійного фонду України в м. Чернівцях за допомогою інформаційного кіоску, котрий розміщено в приміщенні управління (вул. Головна,205) кожна людина може переглянути інформацію про свою заробітну плату, пенсію. Також має змогу переглянути перелік документів, які треба подати до Пенсійного фонду для призначення та перерахунку пенсії. Скориставшись пенсійним посвідченням, пенсіонери мають змогу ознайомитись з відомостями про заробітну плату, з якої нараховано пенсію, які роки роботи взято за основу при нарахуванні пенсії. Кіоском можна користуватися без обмежень.

 

Кароліна Паскар,

начальник відділу прогнозування платежів

та обліку застрахованих осіб

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях