На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Які особливості існують у перерахунку пенсій за вислугу років?

 

У ч. 4 ст. 42 Закону  № 1058, 1058, яка зокрема передбачає перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам, зазначено, що пенсіонери, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом № 1788, і які не досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, не мають права на перерахунок ( через кожні два роки) з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення ( попереднього перерахунку, якщо такий уже відбувся) пенсії, і заробітку за цей же період.

 

Якщо медпрацівник виходить на пенсію за віком, йому призначають грошову допомогу. За яких умов?

 

Згідно з п. 7-1 Прикінцевих положень Закону України « про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого ст. 26 Закону № 1058, працюють у закладах та установах державної або комунальної  форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років, і мають страховий стаж на таких посадах ( для чоловіків-35, для жінок - 30 років), а також якщо вони до цього не отримували будь –яку пенсію, при призначенні  пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення. Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

  Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги, і механізм виплати цієї допомоги встановлені постановою КМУ № 1191 від 23 листопада 2011 року.

Варто зазначити, що в цьому випадку мається на увазі досягнення жінками підвищеного пенсійного віку ( в тому числі з урахуванням його поступового підвищення).

 

Людмила Лотоцька,

начальник управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях