На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Пенсійні питання у відповідях фахівців Пенсійного фонду

 

Я отримую пенсію державного службовця з 2010 року в розмірі 81 відсотка від заробітної плати. Відповідно до статті 37-1 Закону України “Про державну службу”, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. У разі підвищення заробітної плати працюючим державним службовцям, у якому розмірі мені буде перераховано пенсію?

Статтею 37-1 Закону передбачено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.

Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Законом України “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” внесено зміни, зокрема, до частини 1 статті 37 Закону України “Про державну службу” (далі – Закон), які набрали чинності з 01.05.2014.

З урахуванням внесених змін пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Враховуючи викладене, особам, які звертаються за перерахунком пенсії державного службовця після 01.05.2014, пенсія визначається в розмірі 70 відсотків від заробітної плати.

 

Відпрацювала в районній лікарні медсестрою 30 років, але за станом здоров'я останні три роки працюю на 0,5 ставки. Чи буду мати право на грошову допомогу під час виходу на пенсію?

Пунктом 7-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі Закон) передбачено, що особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е»-«ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення. Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги, та механізм виплати цієї допомоги затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1191. Пунктом 4 цього Порядку визначено, що страховий стаж, який визначає право на виплату грошової допомоги, враховується в календарному обчисленні.

Отримати відповідь з пенсійних питань чернівчани можуть подзвонивши за номером гарячої телефонної лінії управління 7-45-31, або скористатись послугою скайп-зв’язку: еdune_vikno

 

Катерина Лакуста,

заступник начальника

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях