На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

МІГРАЦІЙНИЙ ЛІКНЕП

 

Що потрібно знати батькам,

дитина яких стоїть на порозі 16-річчя?

 

Паспорт громадянина України є головним документом, який підтверджує особу, закріплює її права та обов’язки, забезпечує реалізацію громадянських свобод.

Відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ, Положення про Державну міграційну службу України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 №405 та Наказу МВС України від 13.04.2012 №320 «Про затвердження Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України», паспорт громадянина України видається територіальними підрозділами ДМСУ за місцем проживання кожному громадянину України після досягнення 16-річного віку.

Щоби Ваша дитина вчасно отримала паспорт, по досягненні нею 16-річного віку необхідно підготувати  наступні документи: заяву про видачу паспорта, паспорти батьків, свідоцтво про народження дитини в оригіналі, дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5. Документи подають в залежності від місця реєстрації особи – або до житлово-комунального підприємства, яке обслуговує будинок, або до об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Громадяни, зареєстровані в приватному секторі, звертаються безпосередньо до територіального підрозділу ДМС. Оплата за бланк паспорта не проводиться – документування відбувається безкоштовно. Термін виготовлення паспорта – 30 днів.

В разі несвоєчасного звернення для оформлення паспорта громадянина України особа притягується до адміністративної відповідальності за ст. 197 («Проживання без паспорта») Кодексу України про адміністративні правопорушення. Матеріали справ про дане порушення будуть направлятися до  районного суду. Також за несвоєчасне подання документів для отримання паспорта Громадянина України, до адміністративної відповідальності притягуються батьки неповнолітнього за ст. 199 («Допущення проживання без паспорта») Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Паскар В.Ф.,

начальник Першотравневого РВ

УДМС в Чернівецькій області