На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Турбуватися про майбутню пенсію потрібно впродовж всієї трудової діяльності

 

До досягнення пенсійного віку люди, зазвичай, не замислюються над тим, якою буде їхня пенсія, які документи і в які строки необхідно подавати до Пенсійного фонду. І лише, коли пенсійний вік уже настав, звертаються до фонду і розпочинають процес збору документів.

Трапляється, на жаль, і так, що трудові книжки були втрачені або заповнені з порушеннями: є невчасно внесені записи, виправлення, закреслення, немає печаток і підписів посадових осіб, записи не містять відповідної інформації для визначення пільгового стажу.  Для зарахування до страхового стажу таких періодів необхідні уточнюючі довідки, а розшук підприємств, установ, організацій, правонаступників, архівів, ліквідованих підприємств вимагає певного часу, а особливо, коли людина працювала в інших областях, країнах, наприклад, колишнього СРСР. Саме тому процес отримання документів, актів перевірок може тривати кілька місяців. Тож для прискорення термінів призначення пенсій управлінням Пенсійного фонду України в м. Чернівцях проводиться робота з "кандидатами" в пенсіонери. Важливу роль у цьому процесі відіграє співпраця з кадровими службами підприємств, установ та організацій міста.

Пенсійна обізнаність майбутніх пенсіонерів, розуміння механізму розрахунку пенсійних виплат сприяє своєчасному вирішенню всіх  питань.

Попередня правова експертиза змісту і належного оформлення документів для призначення пенсій є важливою для поліпшення обслуговування громадян. Це позитивно впливає на прискорення строків призначення пенсій, на усвідомлення людьми необхідності турбуватися про майбутню пенсію упродовж всієї трудової діяльності. За довідковою інформацією звертатись: вул. Головна, 205, т.7-45-31, адреса скайп-зв'язку: еdune_vikno

 

Катерина Лакуста,

заступник начальника управління

Пенсійного фонду України в м. Чернівцях