На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Легалізація заробітної плати - соціальна захищеність кожного

 

Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях доводить до відома керівників підприємств, установ, організацій та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності: при нарахуванні та виплаті заробітної плати необхідно дотримуватись норм чинного законодавства з питань мінімальної заробітної плати, легалізації заробітної плати,  що являється основними умовами соціальної захищеності населення.

Не скрізь, звичайно, але й нерідко, роботодавці розглядають заробітну плату як непродуктивні витрати. Тому штучно стримують її ріст, ухиляються від прийняття колективних договорів. Лихо ж у тому, що й наймані робітники погоджуються одержувати частину оплати своєї праці «у конвертах». Не оформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та її перерахунку у подальшому. Законом України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що страховий стаж - це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України (а з 01.01.2011 року - єдиний соціальний внесок відповідно до Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"), то такий місяць повністю враховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії.

Станом на 01.06.2014 в м. Чернівцях  підприємств та організацій  1832 роботодавця  виплачують заробітну плату на рівні чи нижче мінімальної 9287 застрахованим особам.

Варто зауважити, що керівники окремих підприємств «економлять» не тільки на найманих працівниках, а й на «самих собі». Так, в м. Чернівцях деякі з керівників підприємств офіційно виплачують собі заробітну плату на рівні чи нижче мінімальної. Зрозуміло, що у більшості випадків це не відповідає дійсності, а свідчить про наявність «тіньової» зарплати. Найбільше працівників з низькою заробітною платою мають такі підприємства: ТОВ «Клас і К», ПП «Інтергарант», ТОВ «Меблі стиль трейдінг», ТОВ «Наталюкс», ПП «Елана». Звертаємо увагу, що застрахована особа має право отримувати особисто в управлінні Пенсійного фонду України за місцем проживання  інформацію щодо нарахованої заробітної плати, щомісячного розміру сплачених внесків та страхового стажу. Жителям міста Чернівці таку інформацію можна отримати в інформаційному кіоску, який знаходиться в приміщенні управління за адресою: вул. Головна, 205.

При виявленні порушення трудових прав, працівник зможе своєчасно звернутися з позовом до суду щодо дій роботодавця, який позбавив його соціальних гарантій.

Шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних благ, забезпечте собі старість, не сприяйте порушенням трудового законодавства!

Шановні працедавці! Своєчасно оформляйте найманих робітників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату!

 

Кароліна Паскар,

начальник відділу прогнозування платежів

та обліку застрахованих осіб

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях