На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Доводимо до відома громадян, що 27 березня Верховна Рада України ухвалила Закон України № 1166-VII «Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні», яким, зокрема, передбачено об’єднання двох видів допомог (при народженні дитини і по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) в один вид допомоги – допомога при народженні дитини.

Ця норма набирає чинності з 1 липня 2014 року і установлює фіксований розмір допомоги при народженні дитини в сумі 41280 грн.

Виплата провадитиметься одноразово в розмірі 10320 гривень., незалежно від числа народжених дітей у сім’ї, а щомісячна виплата допомоги буде проводитися впродовж 36 місяців по 860 гривень щомісяця.

Із встановленого розміру щомісячної виплати управління соціального захисту населення за рахунок коштів державного бюджету провадитиме відрахування до Пенсійного фонду, що дозволить зберегти право кожного одержувача на зарахування часу догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до трудового стажу.

Оскільки, згідно з чинним законодавством допомога при народженні дитини надається в розмірі, встановленому на дату народження дитини, тому призначена виплата допомоги при народженні дитини (до 1 липня 2014 року) не буде переглядатися, а буде виплачуватися в тих самих розмірах.

Виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 1 липня 2014 року буде припинена, крім осіб, яким призначена допомога при народженні першої дитини (народженої до 30 червня 2014 року), що виплачується 24 місяці.

Після виповнення дитині дворічного віку буде призначатися допомога до досягнення дитиною трирічного віку у розмірі 130 гривень, що дозволить зарахувати зазначеним особам до трудового стажу період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.