На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Сучасний електронний ресурс в органах Пенсійного Фонду 

 

З часу запровадження веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України постійно змінюється. Нині електронний ресурс дає можливість усім зацікавленим громадянам в режимі он-лайн вирішувати питання з мінімальною витратою часу, коштів, сил і постійно контролювати дані, які впливають на розмір пенсії, та переглядати діючу пенсійну справу.

На порталі все логічно пов'язано і структуровано, що дозволяє пересічному громадянину без спеціальних знань та навичок легко розібратися у цій системі. Крім того, всі його послуги безкоштовні.

Слід зауважити, що значну зацікавленість електронний сервіс викликає у людей похилого віку. І це неважко пояснити, бо коли виникає потреба вирішити якесь важливе питання, зовсім не обов'язково їхати до територіального управління Фонду. Все можна робити вдома, а зекономлений час і гроші використати на інші справи.

Активними користувачами веб-порталу є й працюючі громадяни міста, оскільки для них тут також передбачено чимало можливостей, але основна - мати змогу дізнатись, яку заробітну плату офіційно нараховує роботодавець та чи зараховується страховий стаж в повному обсязі.

На сьогодні, завдяки порталу електронних послуг можна одержати відповідь на ці та багато інших запитань.

Пенсія  прийде непомітно, але тоді вже буде запізно звертатись до архівних документів та вирішувати проблеми із колишнім роботодавцем. А завдяки веб-порталу зручно щомісячно переглядати свої дані, щоб оцінити ситуацію і у разі необхідності вжити відповідних заходів. Тобто є можливість виправити ситуацію скажімо у 30, а не у 60 років. Таким чином, як показує досвід, портал - це дуже зручно, особливо коли не всі страхувальники оформлюють працівників легально та мають місце випадки виплати заробітної плати “в конвертах”. Власне з'явилась можливість заздалегідь контролювати своїх роботодавців і дбати про свої соціальні гарантії та майбутню пенсію.

Звертаємо увагу, що починаючи з 1 січня 2016 року пенсія буде призначатися лише за даними персоніфікованого обліку. 

 

Реєстрація на Веб-порталі

Важливо знати, що повноцінний доступ до розділів порталу для громадян і страхувальників надається лише зареєстрованим користувачам. Утім, процедура ця  доволі проста і зареєструватися тут буде не складно. Єдина особливість реєстрації: вона відбувається у декілька етапів.

Для Вашої зручності процедура реєстрації на Веб-порталі максимально спрощена.

Найбільш тривалим є етап особистого звернення до територіального органу Пенсійного фонду для оформлення заяви на реєстрацію. Це необхідно для виконання вимог щодо захисту персональних даних, оскільки відомості про розмір пенсії, заробітної плати, сплачений єдиний соціальний внесок, проведений перерахунок - усе це персональні дані, доступ до яких обмежений і охороняється законом.

Отже, для реєстрації у якості користувача Веб-порталу Пенсійного фонду України Вам необхідно виконати наступні кроки:

1. З’ясувати, до якого територіального органу Пенсійного фонду України Вам необхідно звернутись для оформлення заяви.

2. Прийти до Пенсійного фонду та оформити заяву, яку Ви можете оформити дома, зайшовши на сайт: http://portal.pfu.gov.ua в розділ «Нормативні документи» і обравши необхідну форму заяви:

  • Для громадянина;
  • Для юридичної особи (страхувальника).

Проте, у разі необхідності, фахівці фонду допоможуть Вам у її заповненні. З відповідною заявою Вам необхідно звернутися в територіальний підрозділ Пенсійного фонду за місцем пенсійного обліку та надати документ, який засвідчує особу.

Внесені у заяву відомості перевіряються, вносяться до інформаційної системи Пенсійного фонду.

Після чого друкується розписка про одержання заяви особою або страхувальником, а також (важливо !!!) «реєстраційний код».

Цей код необхідний Вам для реєстрації на Веб-порталі, отже, зберігайте його в таємниці до моменту закінчення реєстрації!

3. Завершити реєстрацію необхідно зайшовши на Веб-портал Пенсійного фонду в мережі Інтернет (http://portal.pfu.gov.ua) обравши пункт меню «Реєстрація на порталі».

Заповніть реєстраційну форму. Звертаємо увагу, що логін та пароль бажано вибирати такими, що не містять Ваших справжніх імен та прізвищ. Виконання такої рекомендації підвищить рівень захисту Ваших персональних даних.

На введену Вами електронну адресу прийде лист, необхідний для підтвердження реєстрації. Після підтвердження Ви отримаєте повідомлення Веб-порталу про успішне закінчення реєстрації, після чого на Веб-порталі автоматично формується нова персональна сторінка користувача порталу. З неї і здійснюється доступ до персоніфікованих електронних послуг Пенсійного Фонду.

Надалі доступ до електронних послуг, які передбачають персоналізований доступ (одержання виписок, надсилання запитів, запис на прийом тощо), здійснюється після авторизації на Веб-порталі «Вхід».

Шановні громадянини, закликаємо Вас скористатися перевагами, які надає веб-портал електронних послуг вже зараз та заздалегідь потурбуватися  про свою майбутню пенсію!!!. За довідковою інформацією звертатись: вул. Головна,205, т. 7-45-31, адреса скайп-зв’язку: еdune_vikno

 

Марія Щекульська,

головний спеціалст відділу з обслуговування

та розгляду звернень громадян

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях