На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Немов війну ми згадуємо той день,

Немов чуму, що поповзла землею

Й не зупиняється ні уночі, ні вдень

Ніхто не видумав ще зброї проти неї.

Слова ці знають і старі, й малі:

«Чорнобиль», «радіація» і «зона»,

Та ще страшніші їхні похідні

І «рак» й «рачиця», «лімфи» й «аденома».

Вмирають люди, пусткою стають

Колись життям наповнені оселі…

Кому в майбутньому історики «приш’ють»

Цей геноцид українських поселень?!

 

Минуло 28 років від дня Чорнобильської аварії та тієї квітневої ночі, коли ядерна трагедія радіаційним враженням накрила сотні населених пунктів і завдала безліч непоправних людських втрат. Прикладом мужності та патріотизму є всі ті, хто першими прийняв на себе удар аварії, хто ціною власного здоров'я працював в зоні радіаційного забруднення, хто залишивши рідні домівки став переселенцем. Чимало з них відійшли у вічність. Світла їм пам'ять...

  Вже більше чверть століття відділяє нас від Чорнобильської катастрофи – найбільшої та найжахливішої за всю історію людства техногенної аварії. Але події, що сталися у квітні 1986 року на берегах Прип’яті, і все, що з ними пов’язане, не має терміну давності і актуальність  чорнобильських уроків підтвердила трагедія на АЕС «Фукусіма-1».

Наслідки жахливої події відчутні і дотепер. Але роками не під силу викреслити подвиг робочих, селян, медиків, інженерів, військовослужбовців, правоохоронців та інших учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, які, як кажуть у народі, назавжди залишатимуться «чорнобильцями». МИ маємо знати ці категорії: учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, потерпілі, евакуйовані  внаслідок аварії на ЧАЕС.

Сьогодні вони, герої мирних днів – безмовні та сильні духом, живуть серед нас. І згадувати про це треба не тільки 14 грудня у День ліквідатора або навесні - у дні вшанування пам’яті про ті жахливі події.

Дорогі учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС! Ми висловлюємо щирі слова подяки за вашу мужність, героїзм і самовіддачу. Низький уклін та щира вдячність всім, чиє життя пов'язане з Чорнобилем. Нехай біда більше ніколи не торкнеться Вас і Ваших рідних, не зайде у Ваші оселі та не оселиться у Ваших душах! Добра, козацького здоров'я, довголіття, оптимізму, незгасної енергії та достатку у родинах!