На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

09.10.2015   ВДПтСУ в Чернівецькій області інформує

Громадські роботи - можливість переосмислення свого життя

Громадські роботи є одним із видів адміністративного стягнення, виконання яких покладається на кримінально-виконавчу інспекцію. Стягнення у вигляді громадських робіт здійснюється на основі участі порушників у суспільно-корисній праці, види якої визначають органи місцевого самоврядування.

Суди, останнім часом, все частіше застосовують адміністративні стягнення у вигляді громадських робіт за випадки дрібного хуліганства, вчинення насильства у сім'ї, поява в стані алкогольного сп’яніння у громадських місцях. Така практика є цілком зрозуміла та виправдана, адже застосування штрафу чи адміністративного арешту покладала на сім'ю відповідальність за сплату відповідних коштів, підтримання з порушником соціально-корисних зв’язків, надсилання посилок чи бандеролей.

На території обслуговування Першотравневого районного підрозділу Чернівецького міського відділу кримінально-виконавчої інспекції відділу Державної пенітенціарної служби України в Чернівецькій області міською радою визначені переліки об’єктів та види робіт на яких порушники виконуватимуть суспільно корисну працю у вільний від основної роботи та навчання час.

З початку 2015 року по обліках Першотравневого районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції пройшло 29 порушників, яким судом призначено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт. Такі рішення були прийняті щодо осіб, які вчиняли хуліганські дії, вчиняли насильство в сім’ї чи з’являлися в громадському місці в нетверезому стані.

Працівники кримінально-виконавчої інспекції ознайомлюють порушника з порядком відбування громадських робіт та видають порушнику направлення на об’єкти, де ці роботи будуть проходити.

На жаль не всі порушники добросовісно відносяться до відбування громадських робіт. З початку року декільком порушникам замінено не відбуту частину стягнення на адміністративний арешт. Відносно ще декількох, матеріали про заміну не відбутої частини стягнення у вигляді громадських робіт на адміністративний арешт перебувають на розгляді в Першотравневому районному суді м. Чернівці.

Співробітниками Першотравневого РП Чернівецького МВ КВІ постійно проводяться контрольні перевірки за місцем відбування порушниками громадських робіт, за результатами яких складаються акти перевірки відбування порушником адміністративного стягнення.

Матимемо надію, що порушники, які не позбавлені волі та перебувають у своїй сім'ї, мають значно кращу можливість переосмислити свої дії і водночас внести змінити в своє життя та життя громади на краще.
 

07.05.2015   ВДПтСУ в Чернівецькій області інформує

Участь громадськості у соціальній, психологічній та профілактично-виховній роботі із засудженими до покарань не пов’язаних з позбавленням волі .

         У демократичному суспільстві злочин, як суспільно-небезпечне діяння, являє собою предмет гострої зацікавленості з боку громадськості. З примусовою функцією покарання тісно пов’язана така його функція, як соціальний контроль, що виконується, як співробітниками пенітенціарних закладів, так і відповідною діяльністю державних та громадських організацій для повноцінного відновлення засуджених у соціальному статусі повноправного члена суспільства.

З метою надання соціальної та психологічної допомоги засудженим до альтернативних видів покарань, участі у профілактично-виховній роботі, кримінально-виконавчі інспекції області взаємодіють з благодійними громадськими організаціями, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службами у справах неповнолітніх при райдержадміністраціях, районними центрами зайнятості населення, управлінням праці та соціального захисту населення, громадськими організаціями юридичного та спортивного спрямування.

         Левову частку у соціально-виховній та психологічній роботі здійснюють центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ( далі -  ЦСССДМ ). В Чернівецькій області з ЦСССДМ заключили угоди про співпрацю всі районні підрозділи кримінально – виконавчої інспекції. Силами фахівців ЦСССДМ та інспекції, з залученням працівників служби у справах неповнолітніх, надається допомога підліткам, які опинились в складних життєвих обставинах, вивчаються житлово-побутові умови, в яких  вони проживають, проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота із засудженими та їх батьками з питань профілактики негативних явищ, пропаганди здорового способу життя. Фахівцями розповсюджується наглядна агітація профілактичного змісту (листівки, буклети, пам’ятки, тощо). Щоквартально із засудженими неповнолітніми та жінками, які перебувають на обліку, проводяться бесіди та надаються консультації соціальними працівниками та психологами.

         Підтримуються зв’язки з кримінально міліцією у справах дітей , спільно з якою проводяться профілактична робота з попередження правопорушень серед підоблікових, формування в них правової культури  у вигляді «круглих столів», зустрічей, на які також запрошуються представники громадських організацій типу «Спілки юристів», члени обласної  асоціації адвокатів.

         З метою вирішення питань про працевлаштування, навчання та перекваліфікацію раніше набутих спеціальностей засуджених до альтернативних видів покарань, інспекціями області заключено угоди з районними центрами зайнятості населення. Так, наприклад, Чернівецький міський центр зайнятості населення сприяє участі клієнтів кримінально-виконавчої інспекції у масових заходах типу: «Ярмарки вакансій», «Дні кар’єри», «Дні профорієнтації», проводить опитування, анкетування з метою вивчення намірів щодо подальшого навчання або працевлаштування, всебічно інформує про роботу служби зайнятості та про послуги, які надаються громадянам, сприяє виробленню позитивної мотивації в поведінці засуджених щодо їхнього працевлаштування.

         Допомогу у духовному відродженні засуджених, поверненні їх до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя у суспільстві, вихованні на засадах християнської моралі, здійснюють духовно-релігійні громади краю. Представники даних громад проводять  навчально-роз’яснювальні зібрання на релігійну тематику, прививають інтерес до релігії та церкви з метою настановлення підоблікових на шлях виправлення і добра .

         Розуміння необхідності об’єднання організаційних можливостей, інтелектуальних ресурсів і юридичних повноважень для проведення роботи з профілактики наркоманії та розповсюдженням ВІЛ/СНІДу, допомоги та сприянню людям залежним від наркотиків та ВІЛ-інфікованим,  призвело до укладання угод з : благодійним фондами «Нова сім’я», «Перехрестя-Міленіум»     (Чернівецький міський відділ КВІ).

         З метою підтримки громадських ініціатив щодо соціального захисту молоді, зокрема неповнолітніх осіб, які звільняються з місць позбавлення волі та засудженими до покарань не пов’язаними з позбавленням волі , зокрема, осіб без постійного місця проживання, сиріт та осіб, які потребують допомоги у розв’язанні житлово-побутових проблем місцеві інспекції співпрацюють з такими громадськими організаціями, як : Чернівецька обласна організація «Пріоритет свободи», Чернівецьке міське об’єднання громадян «Народна допомога», Чернівецька обласна організація «Жіночі ініціативи», ГО «КЕФА» тощо.

         Організацію дозвілля підоблікових, методами пропаганди здорового способу життя та повноцінного фізичного розвитку особистості, шляхом залучення до спортивно-масових міроприємств громади, зокрема гри в футбол, популяризації цього виду спорту, здійснює крайова спортивна громадська організація «Чернівецька обласна федерація футболу». За її сприяння організовуються футбольні матчі із залученням осіб, які перебувають на обліку інспекції, здійснюється направлення перспективних підлітків до секцій футболу дитячо-юнацьких шкіл області,

         Отже, як показує досвід, наші підобліковці  — люди, які вчинили злочин, часто необдумано. Деякі з них - під тиском матеріальної скрути, інші, здебільшого підлітки, щоб виділитися між однолітками. Так, вони
відповідають згідно із Законом, але це аж ніяк не
свідчить про те, що ці люди втрачені для суспільства. Наше завдання, залучивши якомога більше громадських ресурсів, допомогти тим, хто відбуває покарання, повернутися до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя у суспільстві.

 

Заступник начальника Чернівецького міського відділу

кримінально – виконавчої інспекції                                               К.І.  Савка

 


 

25.02.2015   ВДПтСУ в Чернівецькій області інформує

Профілактика вчинення повторних злочинів серед засуджених до покарань, альтернативних позбавленню волі

 В рамках реалізації угоди про співпрацю між благодійним фондом «Нова сім’я» та Першотравневим районним підрозділом кримінально - виконавчої інспекції ВДПтСУ в Чернівецькій області, 23 лютого 2015 р. проведено профілактичний захід із молоддю, яка засуджена до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі.

В навчальному класі відділу ДПтС України в Чернівецькій області  представник благодійного фонду «Нова сім`я» Альона Бежан розповіла засудженим, які перебувають на обліку у Чернівецькому міському відділі КВІ про актуальні питання профілактики скоєння повторних злочинів серед молоді.

Під час розмови з підобліковцями було обговорено основні причини здійснення правопорушень та злочинів серед осіб молодіжного віку і шляхи їх вирішення. Зокрема, було виділено такі причини, як: алкоголізм, безробіття, несприятливе сімейне оточення та негативний вплив позанавчального середовища. Також було проведено тренінгові вправи на знайомство, на вияв рівня довіри та вияв емоційного стану.

Вже традиційно, наприкінці заходу проведено анкетування, за результатами якого фахівці визначили найважливіші питання, які турбують засуджених, та визначено теми наступних зустрічей.

Також обговорили й основні причини здійснення правопорушень та злочинів серед осіб молодіжного віку на конкретних прикладах, розглянули шляхи їх вирішення. У своєму виступі заступник начальника Чернівецького міського відділу кримінально - виконавчої інспекції Савка К.І. зосередив увагу аудиторії на правових наслідках у випадку вчинення ними нових злочинів та закликав не допускати порушень громадського порядку.


 

14.08.2014   Виконання виправних робіт як вид адміністративного стягнення

«Виконання виправних робіт як вид адміністративного стягнення»

Адміністративні стягнення є одним з видів адміністративно-примусових заходів. Ст. 23 КУпАП вказує, що адміністративне стягнення застосовується з метою:

  1. виховання правопорушника в дусі дотримання законів, поваги до правопорядку;
  2. попередження вчинення ним нових правопорушень (приватна превенція);
  3. попередження вчинення правопорушень іншими особами (загальна превенція).

Адміністративні стягнення істотно відрізняються від інших примусових заходів своєю функціонально-цільовою спрямованістю:

  1. тільки адміністративне стягнення є мірою відповідальності за адміністративне правопорушення;
  2. тільки  воно  містить  підсумкову  юридичну  оцінку  протиправного  діяння порушника.

Добровільне виконання правопорушником накладеного на нього стягнення (наприклад, сплата штрафу у встановлений термін) не змінює примусової сутності стягнення. На відміну від кримінального покарання адміністративне стягнення заподіює порушнику менш тяжкі негативні наслідки. 
Вид і обсяг обмежень, що складають зміст адміністративних стягнень, визначаються повноважними органами держави, їхніми посадовими особами з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеня його вини і майнового стану, обставин, що пом’якшують чи обтяжують відповідальність. Індивідуалізації відповідальності сприяє та обставина, що адміністративно-правові санкції, як правило, є відносно визначеними.

Адміністративні стягнення накладаються широким колом державних органів і посадових осіб, застосовуються як в одноособовому, так і в колегіальному порядку в процесі спеціальної діяльності відповідних юрисдикційних органів та посадових осіб з розгляду і вирішення справ про адміністративне правопорушення. Водночас між особою, на яку накладається адміністративне стягнення, і органом (посадовою особою), який правомочний винести рішення про накладення стягнення, відсутні відносини організаційної підпорядкованості.

Докладніше>>
 

15.04.2014   ВДПтСУ в Чернівецькій області інформує

Євроінтеграція, перспективи створення служби пробації.

 

В умовах суспільної трансформації України особливо гостро постає питання формування повноцінної правової держави європейського типу. Це знайшло своє втілення в офіційно проголошеному курсі на інтеграцію до Європи,  що передбачає приведення норм і стандартів внутрішнього життя нашого суспільства у відповідність з нормами і стандартами Європи.

Однією із важливих складових процесу інтеграції є реформування правоохоронних органів, зокрема й кримінально – виконавчої системи нашої держави. Певною мірою саме за станом цієї системи, ставленням суспільства до правопорушників, умовами, які  створенні для їх виправлення світова спільнота оцінює ступінь цивілізованості держави та демократії й гуманізму в ній.

Одним з напрямів реформування пенітенціарної (тюремної) системи України є створення на базі кримінально-виконавчої інспекції служби пробації, яка існує у більшості країн Європи, вдосконалення діяльності органу завдяки створенню дієвих умов для виправлення та ресоціалізації засуджених, їх соціальної адаптації відповідно до вимог Європейських пенітенціарних правил.

Докладніше>>