На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Легалізація трудових відносин - соціальні гарантії громадян

 

Про легалізацію трудових відносин, як соціальну гарантію громадян говорилося під час прес – конференції що відбулася в управлінні Пенсійного фонду України м. Чернівцях для представників місцевих телеканалів. Перший заступник начальника управління Тетяна Джуравець через медіа простір наголосила керівникам підприємств, установ, організацій та громадянам - суб'єктам підприємницької діяльності міста що при нарахуванні та виплаті заробітної плати їм необхідно чітко дотримуватись норм чинного законодавства з питань мінімальної заробітної плати, легалізації заробітної плати, що являється основними умовами соціальної захищеності населення.

Як зазначила посадовець, що не скрізь, звичайно, але й нерідко роботодавці розглядають заробітну плату як непродуктивні витрати. Тому штучно стримують її ріст, ухиляються від прийняття колективних договорів. Лихо ж у тому, що й наймані робітники погоджуються одержувати частину оплати своєї праці «у конвертах». На сьогодні варто кожному знати, що не оформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та їх перерахунків у подальшому. Вона проінформувала, що Пенсійний фонд постійно впроваджує сучасні інформаційні технології, щоб допомагати як роботодавцю, так і застрахованій особі отримати дані про заробітки та стаж. А саме за допомогою інформаційного кіоску, розміщеного в управлінні Пенсійного фонду, та страхового свідоцтва в режимі реального часу можна побачити, скільки сплачено до Пенсійного фонду, звірити ці офіційні дані з фактично отриманою зарплатою і порушувати питання перед роботодавцем про належне виконання ним обов'язків із соціального страхування працівника.

 

Кароліна Паскар,

начальник відділу прогнозування платежів

та обліку застрахованих осіб

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях