На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Про призначення пенсії за вислугу років зі зниженням пенсійного віку

Питання - відповідь

 

Протягом 8 років і 3 місяців я працювала на "Укрзалізниці" монтером колії. Чи маю я право на пенсію зі зниженням пенсійного віку пропорційно відпрацьованому стажу?

 

Відповідно до пункту “а” статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення” (далі - Закон), право на пенсію за вислугу років мають робітники локомотивних бригад і окремі категорії працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та метрополітенах, - за списками професій і посад, що затверджуються в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, чоловіки - після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначеній роботі; жінки - після досягнення 50 років і при загальному стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначеній роботі.

Згідно із статтею 7 Закону, пенсії за вислугу років призначаються при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію.

Список професій і посад робітників локомотивних бригад і окремих категорій  працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та в метрополітенах і мають право на пенсію за вислугу років, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 р. № 583.

Зазначеним Списком передбачені монтери колії магістральних залізниць, зайняті на поточному утриманні, ремонті колій і штучних споруд на дільницях з інтенсивним рухом поїздів.

Зниження пенсійного віку пропорційно відпрацьованому стажу вказаним працівникам законодавством не передбачено.

Оскільки Ви не відпрацювали 10 років на посадах, що дають право на пенсію за вислугу років, підстав для призначення Вам пенсії зі зниженням пенсійного віку немає.

 

За довідковою інформацією звертатись вул. Головна, 205, т. 7-45-31 або скориставшись послугою скайп еdune_vikno

 

 

Оксана Штифанович,

заступник начальника відділу

з обслуговування та розгляду звернень громадян

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях