На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

26.10.2015   Прокуратура Першотравневого району інформує

До 7 років позбавлення волі засуджено чоловіка, який вбив свого напарника

Першотравневий район суд м. Чернівці підтримав принципову позицію прокурора району та визнав винним 41-річного жителя Чернівців за ст. 115 ККУ (умисне вбивство).

Так, 26 липня 2015 року  між засудженим та його 52-річним напарником, з яким вони займались будівництвом та ремонтом у одному із навіс-складів міста Чернівці, виник конфлікт. У результаті чого зловмисник наніс потерпілому декілька ударів молотком, а коли той почав тікати схопив сокиру наздогнав і завдав 9 ударів обухом сокири по голові. Від отриманих травм чоловік помер на місці. 

За скоєне вбивця проведе 7 років у місцях позбавлення волі.


 

26.10.2015   Прокуратура Першотравневого району інформує

Прокуратурою Першотравневого району м. Чернівці організовано належне виконання вимог Закону України «Про звернення громадян»

З урахуванням, прийнятих 02.07.2015 року змін до Закону України «Про звернення громадян», які набирають чинності 28.10.2015 року, щодо надання можливості громадянам звертатись до органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов’язків з усними зверненнями (шляхом телефонного зв’язку) та з електронними зверненнями (на електронну адресу), у прокуратурі Першотравневого району м. Чернівці, визначено надходження усних звернень на номер телефону (0372) 52-20-36 та електронних звернень - на електронну адресу: pt.rn.cv@gmail.com


 

20.10.2015   Прокуратура Першотравневого району інформує

Інформація про внесенні у квітні та липні 2015 року зміни до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та «Про звернення громадян»

 

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних» від 09.04.2015 Внесено зміни до таких законів України:

1. У Законі України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 31-32, ст. 263 із наступними змінами):

1) частину першу статті 7 після абзацу дев’ятого доповнити новим абзацом такого змісту:

"оприлюднює відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" відомості з Єдиного державного реєстру, в тому числі у формі відкритих даних".

У зв’язку з цим абзац десятий вважати абзацом одинадцятим;

2) абзац перший частини першої статті 22 доповнити словами "у тому числі у формі відкритих даних відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".

2. Частину чотирнадцяту статті 38 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 18, ст. 155) після слів "на веб-сайті" доповнити словами "у тому числі у формі відкритих даних відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".

3. Друге речення частини п’ятої статті 12 Закону України "Про управління об’єктами державної власності" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 46, ст. 456; 2014 р., № 22, ст. 816) викласти в такій редакції: "Доступ до даних Реєстру здійснюється відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації", у тому числі шляхом оприлюднення у формі відкритих даних на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України".

4. У статті 29 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., № 18, ст. 141 із наступними змінами):

Докладніше>>
 

20.10.2015   Прокуратура Першотравневого району інформує

Інформація про результати роботи
прокуратури Першотравневого району міста Чернівці
за 10 місяців 2015 року

 

Організація, засади та порядок діяльності органів прокуратури визначені Конституцією України, Законом України «Про прокуратуру», іншими законодавчими актами, міжнародно-правовими договорами та відомчими нормативно-правовими актами.

На виконання покладених завдань прокуратурою Першотравневого району м. Чернівці вжито ряд організаційно-практичних заходів, спрямованих на утвердження верховенства закону, зміцнення правопорядку та ефективного здійснення доручених функцій.

Так, за 10 місяців 2015 року прокуратурою району, за результатами розслідування, до суду скеровано 323 кримінальних правопорушень.

Вжито заходів до підвищення рівня підтримання державного обвинувачення в суді. Так, за період 10 місяців 2015 року, державними обвинувачами прокуратури району прийнято участь у розгляді 122 кримінальних проваджень, з яких із постановленням вироку – 115.

Із загальної кількості проголошених вироків у 26 випадках вони винесені на підставі укладених угод, з яких 16 – про примирення та 10 – про визнання винуватості. Внесено 7 апеляційних скарг на незаконні судові рішення.

Прокуратурою Першотравневого району активізовано роботу по представництву інтересів громадян і держави в суді. Так, прокуратурою району пред’явлено 16 позовів на суму 607 тис. грн.. За результатами їх розгляду судами задоволено 12 позовів на суму 192 тис. грн., реально виконано на суму 225 тис. грн., у т.ч. 77 тис. грн. заборгованості до бюджету.

Діяльність прокуратури району спрямовується на вжиття організаційно-практичних заходів забезпечення належної організації роботи щодо захисту прав і свобод неповнолітніх На усунення виявлених порушень закону прокуратурою району внесено до Першотравневого РВ УМВС України в Чернівецькій області 3 вказівки, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 3 працівників міліції. Також, прокуратурою району подано до суду 3 позови, за результатами розгляду яких відшкодовано 35 тис. грн. та поновлено права 10 неповнолітніх.

Впродовж 10 місяців 2015 року до прокуратури району надійшло 370 звернення громадян у різних сферах суспільних відносин, з яких працівниками прокуратури вирішено 198 звернень, з яких 5 – задоволено, а 118 – направлено до інших відомств для вирішення. На особистому прийомі прийнято 17 звернень громадян, у тому числі 8 прокурором району.

Прокуратурою району, реалізовуючи принцип гласності, у засобах масової інформації здійснено 45 виступи про результати своєї діяльності, які реально вплинули на поновлення прав громадян та захист інтересів держави, об'єктивно інформували громадськість про стан законності та правопорядку в державі, заходи до їх зміцнення.
 

29.09.2015   Прокуратура Першотравневого району інформує

Доцільність встановлення в приміщеннях

камер відеоспостереження

 

На території м.Чернівці щороку вчиняється кілька тисяч злочинів проти власності. Основну їх частку складають крадіжки чужого майна. Злодії крадуть усе – від грошей та золотих виробів до побутової техніки та металобрухту. Правоохоронні органи працюють над розкриттям злочинів та притягненням винних до відповідальності.

Водночас, без допомоги громадян стабілізувати кримінальну обстановку не можливо. Одним із ефективних засобів профілактики злочинності та викриття злочинців є максимальний захист свого майна шляхом встановлення засобів захисту (сигналізацій) та відеоспостереження.

Відеоспостереження у квартирі призначене для контролю житла під час відсутності власників, а також для контролю відвідувачів, тому у цьому випадку доцільно встановлювати відеодомофони.

Відеоспостереження квартири чи будинку може бути доповнене також віддаленим спостереженням через інтернет, що дозволяє керувати сервером з комп'ютера, контролювати події в режимі реального часу, а також переглядати архів відеофайлів. Особливу увагу слід приділити першому й останнім поверхам, де можливе проникнення у приміщення через вікно. У даному випадку доцільно встановити відеокамеру саме біля вікна із зовнішнього боку будинку.

Відеоспостереження в під'їзді дозволяє контролювати прилеглу територію, сходи й ліфтові холи. При встановленні відеосистеми суттєво знижується кількість правопорушень у під'їзді.

Основне завдання відеоспостереження в магазині – запобігти розкраданню товару й коштів як персоналом, так і іншими сторонніми особами. При встановленні відеокамер бажано уникати «сліпих» зон. Відеоспостереження повинне забезпечити контроль торгівельного залу, входів у магазин і касових терміналів.

Звичайно, насьогодні відеокамери та встановленя такого обладнання вартують досить дорого, але враховуючи той факт, що їх наявність в приміщенні мінімізує ризик проникнення до нього та підвищує шанси знайти особу злочинця, то їх вартість виправдовує себе.

 

Прокуратура Першотравневого району м.Чернівці