На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Повернутись

В перший день золотої осені в світі відзначається день осені життя – Міжнародний день людей похилого віку. Україна щорічно відзначає цей день з 1991 року, а з 2004 року – ще й День ветерана. Це свято не лише людей похилого віку, але і свято кожного. Лише для одних воно в дійсності, для інших – в майбутньому.

День людей похилого віку спрямований на залучення уваги громадськості до проблем людей літнього віку. Крім того, це ще один привід приділити увагу людям, які самопожертвою та величчю звершених справ творило історію нашої країни і які завжди будуть яскравим життєвим прикладом патріотизму і любові до рідної землі.

Одним із яскравих прикладів сьогодення є чернівчанин Павло Григорович Корчевий.

В грудні цього року полковник у відставці Павло Григорович відсвяткує славний ювілей – 90 років від дня народження. Нині йому не віриться, що за плечима скільки прожитих нелегких літ.

Народився Павло Корчевий на Вінниччині, де закінчив із похвальною грамотою семирічну школу. Добре пам’ятає, як його сім’я виживала під час голодомору. Велика Вітчизняна війна застала його під час навчання на третьому курсі Одеського інституту борошномельної промисловості і елеваторного господарства, який він зміг закінчити тільки після закінчення війни.

В перші дні війни Павла Григоровича було направлено бійцем пожежної команди при НКВС. Згодом колишній студент став курсантом Одеського піхотного училища. Продовжував свою військову діяльність в запасному полку в Башкирії, в Троцьких військових таборах, що в Оренбурзькій області. В 1942 році на посаді командира роти утримував Ленінградський фронт «Дорогу життя» через Ладогу. З 1-им Українським фронтом дійшов до Берліна, а закінчив війну визволяючи Прагу.

Післявоєнну трудову діяльність Павло Корчевий розпочав в м.Києві, а вже через 2 роки за направленням потрапив в м.Чернівці. 12 років працював головним інженером Облмолтресту. Під його керівництвом збудовано Чернівецький хлібокомбінат, де Павло Григорович 14 років обіймав посаду директора цього підприємства. Обирався депутатом 3-х скликань до Чернівецької міської ради.              

Із гордістю Павло Григорович може розповісти про свої нагороди, а їх  понад 20. Серед них – два ордени Червоної Зірки, Великої Вітчизняної війни 1-го ступеня, орден Богдана Хмельницького 3-го ступеня, орден «Знак Пошани» та 17 медалей.

Напередодні Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветеранів виконавчий комітет Першотравневої районної у місті Чернівці ради та районна рада ветеранів України висловлюють щиру повагу та глибоку вдячність вам, дорогі ветерани, за важливий внесок у розбудову нашої держави, високу громадську свідомість, розуміння і толерантність. Здоров’я, щастя і добра вам!