На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Повернутись

Забезпечення соціальної підтримки сімей з дітьми згідно норм чинного законодавства являється важливим напрямком роботи управління праці та соціального захисту населення.

Згідно Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" за
І півріччя 2009 року призначено допомогу 997 особам, в тому числі по видах допомоги:

  • у зв'язку з вагітністю та пологами - 125;

  • при народженні дитини - 351;

  • по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - 424;

  • на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування - 49;

  • на дітей одиноким матерям - 48.

Розмір допомоги при народженні дитини становить 12240 грн. на першу дитину, 25000 грн. - на другу дитину, 50000 грн. - на третю дитину.

Розмір допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, збільшився з розміру одного прожиткового мінімуму на кожну дитину відповідного віку (557 грн. для дітей до 6 років; 701 грн. для дітей від 6 до
18 років) до розміру двох прожиткових мінімумів (1114 грн. та 1402 грн. відповідно) за мінусом пенсії, стипендії, аліментів та інших видів державної допомоги, які отримує дитина.

Мінімальний розмір допомоги на дітей одиноким матерям становить 30% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. Максимальний розмір допомоги становить 50% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку за мінусом середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується в розмірі, що дорівнює різниці між 75% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 130 гривень.

Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» за І півріччя 2009 року було призначено допомогу 92 сім'ям.

На виплату державної допомоги сім'ям з дітьми та малозабезпеченим сім'ям у І півріччі 2009 року було перераховано - 8,1 млн.грн., що на 44,6% більше, ніж за відповідний період минулого року. Станом на 1 липня 2009 року заборгованості по виплаті державних допомог немає.

На обліку в управлінні перебуває 207 дітей-інвалідів, які згідно з Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» отримують відповідну державну соціальну допомогу. В
І півріччі 2009 року виплачено допомогу на загальну суму 726,5 тис.грн.

123 дітей району, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС отримують компенсацію на продукти харчування відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». За І півріччя 2009 року нараховано та виплачено компенсацію на загальну суму 28,9 тис.грн., що на 14,6% більше, ніж у минулому році. Також у 2009 році 20 дітей пройшли лікування в санаторіях України.

Для перевірки достовірності поданих громадянами даних про доходи та майновий стан сімей, які звернулися за призначенням різних видів допомоги, налагоджено обмін інформацією між Державною податковою інспекцією м. Чернівці, обласним та міським бюро технічної інвентаризації м. Чернівці, та МРЕВ ВДАІ УМВС України в Чернівецькій області.

В результаті перевірок у І півріччі 2009 року виявлено:

  • 5 осіб, які подали недостовірні дані про доходи членів сім'ї при призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям. Сума переплачених коштів становить 4,1 тис.грн., з них повернуто до Державного бюджету 2,1 тис.грн.;

  • 108 осіб, які приховали факт дострокового переривання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку або працевлаштування. Сума переплат склала 96,5 тис.грн., з них повернуто до Державного бюджету 50,7 тис.грн. Працівниками управління проводиться робота з громадянами по поверненню надміру отриманих коштів.

Для запобігання виникнення переплат звертаємо увагу отримувачів всіх видів допомоги на необхідності інформування управління праці та соціального захисту населення про зміни в складі сім'ї, працевлаштування, дострокове переривання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, тощо.

 

Начальник управління Г.Калитчук