На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Про обчислення розміру пенсії 

 

Чи виключаються неповні місяці страхового стажу при обчисленні заробітної плати, з якої розраховується пенсія, з огляду на зміни, внесені до статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” Законом України від 14.05.2013 № 231-VІІ “Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії”?

 

З 01.07.2013 при визначенні заробітної плати (доходу) застрахованої особи для обчислення пенсії враховуються не кількість місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати, а страховий стаж за місяці, які враховано для визначення цих коефіцієнтів (абзац 6 частини 2 статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в редакції Закону України від 14.05.2013 № 231-VІІ).

Відтак, заробітна плата за неповні місяці страхового стажу враховується при обчисленні коефіцієнтів заробітної плати в кожному із місяців періоду, за який враховується заробітна плата. Однак, при визначенні індивідуального коефіцієнта заробітної плати загальна сума коефіцієнтів заробітної плати ділиться не на загальну кількість місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти, а на тривалість страхового стажу, набутого протягом цієї кількості місяців.

 

Катерина Лакуста, 

заступник начальника управління

Пенсійного фонду України в м. Чернівцях