На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Що таке страховий стаж. Чим він відрізняється від трудового?

 

До набуття чинності Закону про пенсійне страхування (до 1 січня 2004 року) під час призначення пенсії враховувався трудовий стаж - періоди трудової діяльності, зазначені у трудовій книжці. Ці періоди і зараз зараховують до страхового стажу для призначення пенсії, але лише до 1 січня 2004 року.

До таких періодів також належить період навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах, в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі. Якщо раніше на розмір пенсій найбільшим чином впливав загальний трудовий стаж (так званий пенсійний стаж), то з 2004 року на пенсію в солідарній системі можуть розраховувати лише ті, хто був застрахований в системі загальнообов'язкового пенсійного страхування і за кого щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше мінімального страхового внеску. Також для нарахування пенсії (так званий пенсійний стаж) включається час, коли ви працюєте за трудовим договором (і за вас сплачуються внески); берете участь як безробітний у громадських роботах; на лікарняному; у декреті, відпустці по догляду за дитиною до трьох років або відпустці по догляду за дитиною до шестирічного віку за медичним висновком; отримуєте допомогу з безробіття; платите страхові внески добровільно.

 

Оксана Штифанович,

заступник начальника відділу

з обслуговування та розгляду звернень громадян

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях