На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Досягнувши пенсійного віку, підприємці, як і всі громадяни країни, мають право на призначення пенсії. Але дбати про неї слід вже сьогодні

 

Про свою майбутню пенсію турбуватися мусить кожен мешканець. І, звісно, заздалегідь. Це стосується і такої категорії активних наших співвітчизників, як підприємці.

Яку пенсію вони отримуватимуть, досягнувши пенсійного віку, залежить від них самих та від сплати ними єдиного соціального внеску не менше, ніж 34,7 відсотка від мінімальної заробітної плати, визначеної державою. Нині цей внесок складає 422 гривні 65 копійок. Мушу нагадати, що необхідний страховий стаж для призначення пенсії змінився для всіх, в т. ч. і для фізичних осіб-підприємців. Сьогодні він становить п’ятнадцять років, а не п’ять, як це було раніше. Цього вимагає Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який введено в дію з 1 жовтня 2011 року.

Відомо, що вже починаючи із 1 січня 2004 року для обчислення розміру пенсії враховується страховий стаж людини, а простіше – період, впродовж якого вона підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню і за котрий щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Важливо підкреслити, що страховий стаж обчислюється в місяцях, і той місяць (чи місяці), за який внески до Пенсійного фонду не сплачені, не включається до страхового стажу.

Не секрет, що довгий період часу фізичні особи, які працювали на спрощеній системі оподаткування, сплачували внески до Пенсійного фонду на добровільних засадах. Наслідок від цього доволі сумний – звертаючись за пенсією, або за перерахунком вже призначеної, людина з подивом довідується, що у неї просто не вистачає стажу. І тільки з 1 липня 2010 року ця категорія платників законодавчо зобов’язана їх сплачувати.

Проблеми наповнення пенсійної казни сьогодні порушуються в суспільстві на різних рівнях доволі гостро.

На сьогодні пенсійна реформа набирає конкретних й відчутних обертів. Варто зазначити, якщо людина взялася за підприємництво, бажає стати успішним, шанованим підприємцем, слід сповна відповідати за день завтрашній найперше перед собою, акуратно сплачувати внески в такому обсязі, який би гарантував гідний розмір пенсії. Адже надто швидко стає зрозумілим: те, що приховується у кишеньковому гаманцеві, до пенсії за жодних обставин не увійде, бо несплата внесків не дозволяє жодним чином зарахувати період трудової діяльності до страхового стажу. А результат відомий – громадяни отримують пенсію, яка не вдовольняє їх, не відповідає їхнім сподіванням. Словом, про майбутню пенсію, шановні підприємці, слід турбуватися уже сьогодні!

За додатковою інформацією звертатись: вул. Головна, 205, т.7-45- 31, адреса скайп-зв'язку еdune_vikno

 

Тетяна Джуравець, 

перший заступник начальника

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях