На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Про пенсію за особливі заслуги перед Україною

 

Дружину позбавлено батьківських прав. Виховую 8 дітей, найменшому виповнилось 12 років. Отримую пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Чи маю я право на встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною?

Закон України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” передбачає встановлення громадянам, які мають значні заслуги у сфері державної, громадської або господарської діяльності, досягнення у галузі науки, культури, освіти, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту тощо, пенсій за особливі заслуги.

Пунктом 8 статті 1 Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” (в редакції, що чинна з 01.01.2014) передбачено встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною  матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку. Якщо у разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання дітей до 6-річного віку здійснювалося батьком, право на пенсію за особливі заслуги надається батьку. При цьому враховуються діти, усиновленні в установленому законом порядку.

Отже, у разі надання, зокрема, документів, що підтверджують позбавлення Вашої дружини батьківських прав, а також довідки про те, що до 6-річного віку виховували дітей, Ви матимете право на встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною.

При цьому розмір пенсії за особливі заслуги, Вам, як батькові, який виховав до 6-річного віку 8 дітей, становитиме 38 % від прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність.

 

Катерина Лакуста,

заступник начальника

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях