На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Кандидати у пенсіонери - готуємось до пенсії завчасно!

 

Пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку. В іншому випадку пенсія призначається з дати звернення.

Збір документів для призначення пенсії, звичайно, потребує чимало зусиль і часу. Особливо це актуально для громадян, трудова діяльність яких проходила в інших регіонах та в країнах колишнього Радянського Союзу.

Саме тому про призначення пенсії необхідно дбати завчасно, скориставшись можливістю звернення за консультативною допомогою до управління Пенсійного фонду протягом року до досягнення особою пенсійного віку. Фахівці органів Пенсійного фонду поінформують про порядок та час звернення, нададуть перелік документів, необхідних для призначення пенсії, проведуть попередню перевірку їхнього змісту та належного оформлення, а також, у разі потреби, допоможуть підготувати запити щодо витребування потрібних довідок.

Крім того, спеціалістами органів фонду в місті Чернівцях проводиться завчасна робота щодо інформування осіб, які набувають право на пенсію за віком згідно зі статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058–IV.

З цією метою щоквартально управлінням формуються та передаються до підприємств, організацій, установ листи з переліком осіб, які в наступних трьох кварталах досягнуть пенсійного віку, разом з пам’яткою майбутньому пенсіонеру, де міститься перелік необхідних документів для призначення пенсії, що дозволяє заздалегідь сформувати справу майбутнього пенсіонера.

Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях звертає увагу городян на завчасне звернення до органів Пенсійного фонду, яке  сприятиме своєчасній реалізації права на пенсійне забезпечення.

 

За довідковою інформацією звертатись до фахівців управління:

вул. Головна, 205, тел. 7-45-31

або скориставшись довідкою скайп – зв'язку еdune_vikno