На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, річниця виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

25 років тому в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація Радянського Союзу, участь у якій взяли 160375 військовослужбовців – вихідців з України, 3360 з яких – загинули, 72 – пропали безвісти, 3560 – стали інвалідами.

За двадцять п’ять років багато з тих, хто повернувся із тієї страшної війни, відійшли у вічність. Зараз в Україні залишилось близько 150 тисяч ветеранів.

В залі засідань районної ради 10 лютого відбулися урочистості з нагоди цієї пам’ятної дати.

Із привітаннями до присутніх звернувся голова ради Віктор Мельничук.

Під час проведення заходу було зазначено, що на обліку в Єдиному державному реєстрі осіб, які мають право на пільги в  районі перебуває 224 особи, статус яким встановлено внаслідок участі в бойових діях на території Демократичної Республіки Афганістан з них: 68 інвалідів війни, 155 учасників бойових дій і 1 учасник війни.

Зазначена категорія осіб користується певними пільгами, а саме: інваліди війни – 100% знижка плати за користування житлом та комунальними послугами в межах норм споживання, учасники бойових дій відповідно 75%, учасники війни – 50%.

Спеціалістами управління проводиться роз’яснювальна робота, в т.ч. через засоби масової інформації, сайт районної ради, щодо переліку послуг, які може отримати зазначена категорія громадян, а саме:

  • оформлення документів на пільги за житлово-комунальні послуги;
  • надання матеріальної допомоги;
  • призначення державної соціальної допомоги;
  • забезпечення спецавтотранспортом та путівками на санаторно-курортне лікування;
  • призначення різних видів компенсацій;
  • встановлення статусу інваліда війни;
  • отримання листів на право одержання проїзних квитків з 50 та 100 відсотковою знижкою.

Відповідно до рішень Чернівецької місткої ради у 2013 році управлінням проводились виплати щомісячної адресної матеріальної допомоги:

  • 2 сім’ям воїнів, загиблих в Афганістані та 1 інваліду війни Яшину Михайлу Михайловичу в розмірі 500 грн. на загальну суму 211,8 тис. грн.
  • 13 вдовам учасників бойових дій в Афганістані, які не одружились вдруге, в розмірі 200 грн. на загальну суму 36,7 тис. грн.

Станом на 01.02.2014 року на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває 31 ветеран Афганістану, а саме: 26 – інвалідів війни і 5 – учасників бойових дій.

У 2013 році 14 осіб зазначеної категорії забезпечено путівками на санаторно-курортне лікування, а саме:  3 в санаторій ім. Семашка смт. Сімеїз, 3 – Алушта «Ветеран», 2 – Моршин «Світанок» і 2 – Хмільник «Хмільник»; 5 інвалідам війни – ветеранам Афганістану призначено та виплачено грошову компенсацію за невикористану путівку на загальну суму 1275,00 грн.

В Департаменті соціального захисту населення на обліку, для забезпечення спец автотранспортом, перебуває 7 інвалідів – ветеранів Афганістану, які у 2013 році отримали різні види транспортних компенсацій на загальну суму 1244 грн.

На квартирному обліку при виконавчому комітеті районної ради перебуває 43 учасника бойових дій в Афганістані.

Піднімались самі болючі питання – це ремонт та експлуатація житлового фонду, покращення житлових умов, надання матеріальної допомоги. Всі питання взято на контроль для вживання відповідних заходів.