На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Що потрібно знати про пенсійне посвідчення

 

Відповідно до постанови Пенсійного фонду України від 25.03.2004 року № 4-1 «Про Порядок обліку, зберігання, оформлення та видачі пенсійних посвідчень Пенсійному фонді України та його органах» (із змінами) в органах Пенсійного фонду України забезпечено оформлення та видача пенсійних посвідчень нового зразка.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 року № 497 «Про забезпечення виконання функцій з призначення і виплати пенсій органами Пенсійного фонду» з метою виконання пункту 45 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 затверджено:

  • порядок обліку, зберігання, оформлення та видачі пенсійних посвідчень в Пенсійному фонді України та його органах;
  • зразок та опис бланка пенсійного посвідчення;
  • встановлено, що пенсійні посвідчення старого зразка дійсні на всій території України до їх обміну в установленому порядку на нові посвідчення.

Відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 року № 497 «Про забезпечення виконання функцій з призначення і виплати пенсій органами Пенсійного фонду» - документом, який підтверджує призначення громадянину пенсії, є пенсійне посвідчення (далі - посвідчення), що видається органом Пенсійного фонду України.

Посвідчення виготовляється на ім’я особи, якій призначено пенсію. У разі якщо пенсія призначена неповнолітній або недієздатній особі, у пенсійному посвідченні зазначаються прізвище, ім'я та по батькові батька (матері) або опікуна (піклувальника).

Особам, яким призначена пенсія відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, в пенсійному посвідченні після виду пенсії зазначається назва органу, в якому особа перебувала на військовій службі”.

Відомості про групу, причину інвалідності та термін, на який встановлено інвалідність, зазначаються в пенсійному посвідченні незалежно від виду призначеної пенсіонеру пенсії.

Пенсіонерам, які відмовились від ідентифікаційного номера в силу своїх релігійних переконань, в пенсійному посвідченні ідентифікаційний номер не зазначається.

Посвідчення оформлюється і видається безкоштовно особисто пенсіонеру або іншій особі, яка представляє інтереси пенсіонера, на підставі нотаріально засвідченого доручення, а у разі, якщо пенсіонером є неповнолітня або недієздатна особа - опікуну, піклувальнику, батькам при пред’явленні паспорта та відповідних підтверджувальних особу документів під підпис у журналі обліку пенсійних посвідчень

Посвідчення підлягає знищенню у випадку неточного запису, виявленні помилки, у випадку смерті особи, якій призначено пенсію, якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості, та в інших випадках, передбачених законом.

У разі якщо посвідчення стало непридатним для користування або втрачено, за заявою пенсіонера видається дублікат посвідчення, про що робиться відмітка у пенсійній справі.

Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях радить пенсіонерам міста , які замовляли пенсійне посвідчення поцікавитись його наявністю та отримати в управлінні за адресою: вул. Головна, 205, телефон для довідок 7-45-31, адреса скайп–зв'язку управління еdune_vikno

 

Світлана Пилипко,

начальник відділу з обслуговування

та розгляду звернень громадян

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях