На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Про достроковий вихід жінок на пенсію

 

2014 рік - це останній рік, коли за Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон) жінки можуть скористатися правом на призначення дострокової пенсії за віком.

Нагадаємо, що відповідно до статті 26 Закону у редакції, що діє з 1 жовтня 2011 року, особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років. До досягнення зазначеного віку право на пенсію за віком мають жінки 1961 року народження і старші, зокрема:

  • 57 років 6 місяців - які народилися з1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року;
  • 58 років - які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року;
  • 58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року.

Разом з тим, відповідно до пункту 7-2 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи.

У цьому разі розмір пенсії жінки, обчислений з урахуванням страхового стажу та заробітку, доплати за понаднормовий стаж буде зменшений на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Таке зменшення розміру пенсії застосовуватиметься протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду. У разі коли жінка, якій достроково призначено пенсію, до досягнення віку, передбаченого статтею 26 Закону, працевлаштується, виплата дострокової пенсії на час роботи буде припинена.

Про своє працевлаштування жінка має обов'язково повідомити управління Пенсійного фонду, яке нараховує їй пенсію. Після досягнення віку, передбаченого статтею 26 Закону, відсоток, на який зменшено розмір пенсії, буде переглянутий (зменшений) з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, яких жінка набула в період роботи після дострокового виходу на пенсію.

Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, також може бути переглянуто з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо особа після досягнення віку, передбаченого статтею 26 Закону, продовжує працювати.

 

Катерина Лакуста,

заступник начальника

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях