На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

«Пенсійний калькулятор»: помічник пенсіонеру для самостійного розрахунку пенсії

 

Обчислення пенсій – справа непроста й відповідальна, тому при їх нарахуванні фахівцями Пенсійного фонду використовуються і спеціальні програми, які дають змогу простежити процес обрахунку пенсій, тобто зробити його прозорим для кожного громадянина, якщо він побажає з’ясувати, чому і на яких підставах йому нараховано (чи буде нараховано) саме такий розмір пенсії. З цією метою активно використовують програму «Пенсійний калькулятор», яка призначена для надання громадськості інформаційних послуг в частині визначення розміру пенсії за віком на загальних підставах. Недарма ж кажуть – краще один раз побачити, ніж сто разів почути. А ще краще – спробувати розрахувати свою пенсію самостійно.

Якоїсь особливої підготовки для цього не потрібно. Якщо людина вміє працювати на комп'ютері, то вона достатньо підготовлена до роботи з пенсійним калькулятором. І програма, й експлуатаційна документація розроблені українською мовою. Для початку треба прочитати інструкцію та завантажити програму з офіційного сайту Пенсійного фонду України (http://www.pfu.gov.ua) на свій локальний комп'ютер.

Після завантаження програми, необхідно ознайомитися із експлуатаційною документацією (ПК_Експлуатаційна документація.pdf), дана інформація автоматично завантажується разом з програмою. Це дасть можливість Вам чітко розуміти призначення програми, її функції та допоможе правильно поетапно її використовувати.

Після запуску програми, на екрані, в верхній частині, виводиться секція для вводу основних реквізитів особи, для якої користувач бажає здійснити розрахунок пенсії, а саме: ім’я особи, дата народження, стать та дата звернення. Це – перший етап, введення даних особи в секції «Реквізити особи».

Другий етап – введення періодів трудового стажу на закладинці «Періоди стажу».

Третій етап – введення заробітків на закладинці «Заробітки».

Після того, як користувач ввів усі необхідні для розрахунку пенсії дані, необхідно перейти на закладинку «Розрахунок для здійснення автоматичного розрахунку пенсії». Це – четвертий етап роботи.

До речі, у програму закладено цілий ряд довідників із даними, необхідними для розрахунку пенсії. Це зроблено для того, щоб користувач мав доступ до таких показників, як середні заробітні плати по Україні (місячні); середні заробітні плати по Україні (річні); мінімальні зарплати по Україні; розмір мінімальних пенсій за віком; максимальний дохід, із якого сплачуються страхові внески; коефіцієнт оцінки стажу.

Показники у довідниках офіційні, порядок їх визначення затверджено Пенсійним фондом України за погодженням із центральними органами виконавчої влади у галузях статистики, економіки, праці та соціальної політики і фінансів. Редагувати їх, ясна річ, не можна – можна лише переглянути на комп'ютері.

Які ж документи треба мати під рукою, щоб обрахований розмір пенсії виявився абсолютно точним? По-перше, має бути трудова книжка або копія з неї. По-друге – відомості про заробітну плату (дохід) за 60 календарних місяців підряд за період до 01 липня 2000 р. і за кожен місяць починаючи з 01 липня 2000 р. за даними системи персоніфікованого обліку. Треба бути готовим до того, що доведеться вручну ввести ці дані за більш як 181 місяць до програми, і зробити це без помилок. Комп'ютер порівняє ваші персональні дані із даними довідників й автоматично видасть розрахунок розміру пенсії.

Часто виникає запитання: «Чи можна за допомогою калькулятора розрахувати спеціальні пенсії?» Програмою це не передбачено. В Україні діють понад 25 законів, якими регулюється порядок призначення таких пенсій, і в кожному – своя специфіка. Врахувати все це – дуже велика і дорога справа.

Варто зазначити, що під час роботи з програмою «Пенсійний калькулятор» розрахунок робиться лише за двома параметрами – заробітна плата і страховий стаж, тому обчислений в такий спосіб розмір пенсії може розглядатися лише як орієнтовний. Розмір пенсії кожній конкретній особі зможе визначити тільки працівник управління Пенсійного фонду на підставі всіх поданих заявником документів.

 

Катерина Лакуста,

заступник начальника

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях