На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Страховий стаж і пенсія

 

Пенсійне забезпечення - одна з найгостріших тем сьогодення. Відзначимо — Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” поширюється тільки на застрахованих осіб, які сплачують внески до Пенсійного фонду або за яких внески сплачують роботодавці чи організації.

Кожен пенсіонер отримує зароблену ним пенсію, яка залежить від розміру заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески, та страхового стажу. Чималий вплив на розмір пенсії має страховий стаж. Це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

“Працевлаштований неофіційно....” Нечесні роботодавці часто практикують подібне на своїх підприємствах, пояснюючи працівникам, що в такий «хитрий» спосіб зберігають і власні прибутки, і їхню зарплату від надмірних податків. Але, ховаючи прибутки бізнесмен обкрадає своїх працівників. Адже, не сплативши за них страхові внески сьогодні, він позбавляє їх права на пенсію в майбутньому.

Шановні наймані працівники, розмір пенсії в Ваших руках!

Згідно з діючим пенсійним законодавством на роботодавців покладено відповідальність за своєчасне перерахування внесків до Пенсійного фонду. Але й самі працівники повинні бути зацікавлені в цьому, оскільки від повноти сплати внесків залежить величина їхнього страхового стажу, який безпосередньо впливає на розмір майбутньої пенсії.

На сьогодні кожна людина має право на підставі заяви при наявності свого ідентифікаційного коду та паспорту, одержати дані про свою заробітну плату, відрахування, страховий стаж починаючи з 2000 року. Також цю інформацію можна дізнатись про себе, зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України. Для цього слід прийти до територіального  управління Фонду за місцем проживанням з документом, який посвідчує особу, та ідентифікаційним кодом. Потім ходити уже нікуди непотрібно. Запам'ятавши свій логін і пароль, людина в будь – який час може перевіряти відомості персоніфікованого обліку, а якщо вона вже пенсіонер, то і дані своєї пенсійної справи. На порталі все логічно пов'язано і структуровано. Пересічний громадянин без спецосвіти легко розбереться в цій системі. Крім того, всі послуги веб–порталу безкоштовні.   

Більш детальну інформацію можна отримати в управлінні Пенсійного фонду України в м. Чернівцях, вул. Головна,205, або звернувшись за телефоном “гарячої лінії” 7-45-31 чи скориставшись онлайн-послугою скайп-зв'язку за адресою еdune_vikno

 

Тетяна Джуравець,

перший заступник начальника

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях