На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ПЕНСІОНЕРІВ,

ЯКІ ВИЇЖДЖАЮТЬ НА ПОСТІЙНЕ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ ЗА КОРДОН

 

Якщо ви виїжджаєте на постійне місце проживання за кордон, вам необхідно звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України з заявою про припинення виплати пенсії

Пенсія, яку Ви отримували в Україні до виїзду на постійне місце проживання в іншу країну, за Вашою заявою може бути  виплачена за 6 місяців наперед перед від’їздом, рахуючи з місяця, що настає за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання. Надалі виплата пенсії в Україні припиняється. До заяви про припинення виплати пенсії подається закордонний паспорт з відповідним записом про виїзд на постійне місце проживання за кордон та талон про зняття з реєстрації за місцем постійного проживання.

У разі виїзду на постійне місце проживання до країн-учасниць Співдружності Незалежних Держав (Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Російської Федерації, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану) та Грузії Вам потрібно звернутися до територіального органу за новим місцем проживання з заявою про призначення пенсії. Пенсію Вам буде призначено за законодавством держави нового місця проживання.

У разі виїзду на постійне місце проживання до таких країн як Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Словаччина, Чехія, Іспанія, Португалія Вам потрібно звернутися до територіального органу з призначення пенсій з заявою про переказ пенсії, призначеної в Україні. В заяві слід вказати назву органу Пенсійного фонду України, в якому Ви перебували на обліку перед від’їздом за кордон. Ця заява разом з документами, які підтверджують Вашу реєстрацію за новим місцем проживання, надсилається до Пенсійного фонду України, який організовує переказування Вам пенсії. При цьому необхідно дотримуватися вимоги щодо повідомлення «про знаходження в живих особи, яка отримує пенсію» за зразком бланку, який буде надсилатися Вам Пенсійним фондом України щорічно для його заповнення та повернення на адресу Фонду.

Переказ пенсій до країн, з якими не укладено двостороннього договору (угоди) про соціальне забезпечення, не здійснюється (за винятком, пенсій по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання).

 

Людмила Лотоцька,

начальник управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях