На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Повернутись

З 1 січня 2009 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 12 листопада 2008 року №1015 Про внесення змін до

Порядку
забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації і формування відповідного державного замовлення

Цей Порядок визначає механізм безоплатного забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації.

На безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації мають право: інваліди, діти-інваліди, діти до 18 років, ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, жінки після мастектомії.

Особи похилого віку забезпечуються протезами верхніх та нижніх кінцівок і спеціальними засобами для самообслуговування та догляду, які є обов'язковими для застосування у разі забезпечення протезними виробами.

Дія цього Порядку не поширюється на осіб, інвалідність яких пов'язана з трудовим каліцтвом, що настало внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. Порядок забезпечення даної категорія громадян забезпечується технічними та іншими засобами реабілітації встановлюється Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Першочергово забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації діти-інваліди.

До технічних засобів реабілітації належать:

 • засоби пересування;

 • спеціальні засоби для самообслуговування та догляду;

 • спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією;

 • протезні вироби (включаючи протезно-ортопедичні вироби, ортопедичне взуття).

Для взяття на облік до місцевого органу праці та соціального захисту населення подається:

 • заява про взяття на облік;

 • паспорт або свідоцтво про народження (для осіб віком до 16 років);

 • висновок МСЕК про встановлення інвалідності для інвалідів (для дітей-інвалідів - висновок ЛКК) у разі, коли особа вперше звертається до місцевих органів праці та соціального захисту населення або змінюється група інвалідності;

 • індивідуальна програма реабілітації (для інваліда або дитини-інваліда) або висновок ЛКК щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (для інших осіб, інвалідів, група інвалідності яких встановлена до 1 січня 2007 року як безстрокова або строк дії якої не закінчився);

 • посвідчення про взяття на облік (для бездомних громадян);

 • довідка про присвоєння ідентифікаційного номера;

 • довідка про реєстрацію місця проживання для дітей-інвалідів віком до 16 років та осіб, паспорти яких не містять відомостей про реєстрацію місця проживання (крім бездомних громадян);

 • посвідчення, яке підтверджує статус особи, що має пільги відповідно до законодавства (пільгове посвідчення);

 • законний представник інваліда чи іншої особи подає документи, що підтверджують його особу та повноваження законного представника.

Направлення, видане інвалідам та іншим особам з ампутаційними куксами, вродженими вадами типу ампутаційних кукс бо вкорочення кінцівок та після мастектомії, діє довічно.

Інваліди та інші особи забезпечуються технічними засобами реабілітації без права їх продажу, дарування і передачі протягом строку, на який видається такий засіб.

У разі смерті інваліда та іншої особи виданий безоплатно технічний або інший засіб реабілітації, строк експлуатації якого не закінчився, повертається місцевому органу праці та соціального захисту населення членами сім'ї померлого інваліда чи іншої особи.

Вилучення технічних та інших засобів реабілітації, що підлягають поверненню, але які члени сім'ї померлих інвалідів та інших осіб не хочуть повертати, здійснюється за рішенням суду.

В разі смерті інваліда або іншої особи підлягають поверненню:

 • допоміжні засоби для особистої рухомості (ходунки);

 • засоби для пересування - крісла колясні, допоміжні засоби для підйому; (не підлягають вилученню засоби, що оснащенні гігієнічними пристроями)

 • меблі та оснащення;

 • спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.

Для зміни технічного засобу реабілітації після закінчення строку його експлуатації або дострокової заміни інвалід, дитина-інвалід, дитина віком до 18 років чи їх законний представник подає місцевому органу праці та соціального захисту населення заяву про його заміну.

Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення
С.Козменко