На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку та, відповідно до Указу Президента України від 24 вересня 2004 року № 1135/2004, 1 жовтня Україна відзначає і День ветерана, започаткування якого стало виявом глибокої пошани суспільства до людей старшого покоління, посилення уваги до їх потреб. Адже ветерани зробили неоціненний внесок у становлення Української держави, зміцнення її економічного, культурного та інтелектуального потенціалу. Саме їм випала доля боронити рідну землю від фашистських загарбників, відбудовувати зруйновані міста і села у повоєнні роки, пройти крізь лихоліття голодомору та репресій. Тож проявляти турботу про людей старшого покоління, забезпечувати їх добробут - відповідальний обов'язок кожного з нас.

Нині в Першотравневому районі міста Чернівці проживає 1493 ветерани війни, з них: 779 учасників Великої Вітчизняної війни, 437 - учасників бойових дій, 277 - інвалідів війни : І група - 64 особи; ІІ група – 100 осіб; ІІІ – 113 осіб; членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – 341 особа; 4758 – дітей війни. Частина з них, а саме 340 – одинокі люди, які потребують не тільки матеріальної підтримки, а й постійного стороннього догляду.

З початку року, згідно рішень виконавчого комітету Першотравневої районної у місті Чернівці ради 226 ветеранів війни та осіб похилого віку, в т.ч. 2 учасники підпільно-партизанського руху та 9 довгожителів району, яким виповнилось 98 і більше років, отримали матеріальну допомогу на загальну суму 39 тис. грн.

Безумовно, турбота про них не повинна мати епізодичний характер. Вона необхідна їм, як ковток свіжого повітря, щодня, щохвилини, щомиті. Можуть бути різні думки щодо доцільності відзначення такого дня, але літні люди його чекають і пов'язують з ним поліпшення свого майбуття. Тож кожен з нас повинен проявити свої високі і людські якості, душевну щирість, теплоту, які завжди були невід'ємними у нашій великій Українській родині. Вшануймо цих людей щирим, добрим словом, надаймо посильну матеріальну допомогу, зробімо все, аби вони відчули себе потрібними суспільству. Адже піклування про ближнього має стати нормою нашого повсякденного життя.