На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

ОФІЦІЙНА ЗАЙНЯТІСТЬ - КРОК НА ЗУСТРІЧ МАЙБУТНЬОМУ

 

Збільшення чисельності працюючих і фонду оплати праці за рахунок легалізації зайнятості і детінізації заробітної плати - це один із шляхів наповнення бюджету Пенсійного фонду України власними коштами, а це і забезпечення своєчасного фінансування пенсійних виплат, і додаткова можливість для підвищення їх розміру, і соціальний захист та право на достойну пенсію для працівників з низькими або тіньовими заробітками.

В питанні легалізації зайнятості та детінізації заробітної плати зацікавленими, в першу чергу, повинні бути наймані працівники. Прикро, що і зараз побутують такі негативні явища, як використання праці незареєстрованих чи оформлених неналежним чином найманих працівників, виплата заробітної плати "в конвертах" або в мінімальному розмірі встановленому законодавством. Зрозуміло, що без згоди працівників роботодавці не мали б можливості у такий спосіб мінімізувати власні витрати на сплату страхових внесків.

Що ж втрачає людина, працюючи нелегально, підписуючи заяву про згоду на неповну зайнятість або отримуючи заробітну плату "в конверті"? По-перше, це соціальна незахищеність в разі тимчасової втрати працездатності, недоотримання допомоги по безробіттю в разі втрати роботи, відсутність захисту з боку держави при вирішенні конфліктів з роботодавцем, особливо під час стягнення заборгованої заробітної плати. А по-друге, це відсутність необхідного страхового стажу, що негативно позначиться на розмірі майбутньої пенсії. Управлінням Пенсійного фонду України м. Чернівцях регулярно вживаються заходи, метою яких є  легалізації зайнятості та детінізації заробітної плати. Зокрема, щомісячно аналізуються звіти страхувальників та направляються матеріали до контролюючих та правоохоронних органів по платниках, що виплачують заробітну плату на рівні або менше мінімальної, за умови відпрацьованого повного робочого місяця для відповідного реагування та вжиття спільних заходів. Однак, всі вжиті заходи були б більш ефективними за умови розуміння важливості порушеного питання самими найманими працівниками. Шановні жителі міста Чернівці не будьте байдужими до себе та у разі порушення ваших прав на офіційну зайнятість і детінізацію заробітної плати звертайтесь до управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях. Тільки разом ми зможемо подолати такі ганебні явища, як виплата заробітної плати "в конверті". Пам'ятайте, офіційна зайнятість та повнота сплати страхових внесків сьогодні - це гарантія гідної пенсії в майбутньому.

 

Антоніна Могилюк,

головний спеціаліст відділу

обліку надходження платежів

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях