На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Контролюйте обчислення і сплату страхових внесків!

 

На сьогодні наявність страхового стажу є основним критерієм при призначенні або перерахунку пенсії, отриманні інших соціальних виплат, гарантованих Конституцією України. Чинним законодавством України встановлено пряму залежність розміру пенсії від величини отриманої заробітної плати, з якої сплачені страхові внески, і практично реалізується страховий принцип "пенсія залежно від сплачених внесків".

Виплата пенсій сьогоднішнім пенсіонерам здійснюється за рахунок надходжень власних коштів до бюджету Пенсійного фонду, наповнення якого залежить, зокрема, й від того, як роботодавці нараховують та сплачують внески за працюючих громадян.. Відтак, нагальним постає питання чіткого дотримання платіжної дисципліни, своєчасності, повноти перерахування страхувальниками пенсійних внесків, недопущення виникнення заборгованості до Пенсійного фонду.

Обов'язок по нарахуванню та сплаті платежів законодавчо покладено на роботодавців. При цьому вимагається сплата внесків за всіх працівників. Для зарахування повного стажу необхідно, щоб розмір нарахованої заробітної плати був не нижчим за законодавчо встановлений розмір мінімальної зарплати та повністю сплачені нараховані страхові внески.

Чимало громадян уже відчули на собі такі вимоги законодавства при призначенні пенсій, коли внаслідок несплати підприємством коштів до Пенсійного фонду, до стажу не враховувались певні періоди роботи. Саме тому кожному вже зараз потрібно контролювати обчислення і сплату обов'язкових платежів.

Відповідно до ст. 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» наймані працівники мають право вимагати отримання від страхувальника (свого роботодавця) підтвердження щодо сплати страхових внесків, в тому числі і в судовому порядку. Адже від цього залежить розмір майбутньої пенсії.

Ухилення роботодавцями від виконання зобов'язань зі сплати внесків до Пенсійного фонду, призводить не лише до порушення платіжної дисципліни, спричиняючи нестачу коштів для виплати пенсій нинішнім пенсіонерам, а й позбавляє осіб, які у них працюють, на соціальний захист, визначений Конституцією та законодавством України.

Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях звертається до всіх громадян, яким не байдуже їхнє пенсійне майбутнє: поцікавтесь у керівників своїх підприємств (роботодавців) про сплату внесків до Пенсійного фонду, вимагайте їх сплати, в повній мірі використовуйте свої конституційні права.

 

Антоніна Могилюк,

головний спеціаліст відділу

обліку надходження платежів

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях