На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

В управлінні праці та соціального захисту населення Першотравневої районної у місті Чернівці ради отримують різні види соціальних допомог та субсидії.

За призначенням субсидії до управління праці та соціального захисту населення повинен звернутися уповноважений власник (співвласник) житла, на якого відкриті особові рахунки. За призначенням державної допомоги звертається безпосередньо особа, яка має право на відповідний вид допомоги.

При призначенні соціальної допомоги заявник звертається до управління із заявою та заповнює декларацію про доходи.

Нагадуємо, що при призначенні державних соціальних допомог та субсидії до доходів сім’ї включаються всі доходи заявника та  членів його сім’ї.

До доходів включаються:

 • заробітна плата, премія, індексація, доплати, надбавки, винагороди;
 • пенсія;
 • стипендія та доплати до стипендії;
 • доходи від підприємницької діяльності, в т.ч. доходи адвокатів, суддів, приватних нотаріусів, доходи від занять творчою та іншою діяльністю;
 • доходи отримані по трудовим угодам;
 • усі види винагород;
 • одержані аліменти (як по виконавчому листу так і добровільно сплачені);
 • доходи від особистого селянського господарства, сінокосіння, випасання худоби, земельних ділянок, земельних паїв;
 • доходи від майнового паю;
 • виплати особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;
 • грошовий еквівалент пільг;
 • допомога по безробіттю;
 • допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;
 • доходи отримані в іноземній валюті;
 • доходи від здавання житла в найм або в оренду;
 • премії, вартість подарунків, призів (які підлягають оподаткуванню), отримані у змаганнях, конкурсах тощо;
 • інші доходи, які підлягають оподаткуванню, в т.ч. доходи від продажу житла, які підлягають оподаткуванню, крім того вартість житла, одержаного у дарунок також є доходом, який підлягає оподаткуванню.

До «інших доходів, які підлягають оподаткуванню» відносяться і доходи на додатковий пайовий внесок.

Звертаємо увагу, при наданні такої інформації, заявник несе повну відповідальність за правдивість та достовірність наданої ним інформації. Але, як показує практика, бувають випадки коли заявники надають недостовірну інформацію щодо доходів або майнового стану своєї сім’ї.

Майже всі види соціальних допомог та субсидії виплачуються за рахунок коштів державного бюджету. Чинним законодавством передбачено, що при виплаті соціальних допомог управління має проводити перевірки цільового використання державних коштів. Тому управління перевіряє подану заявником інформацію, обгрунтовність видачі та достовірність документів, поданих для призначення допомоги та субсидії.

Інформація перевіряється у Державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області, в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, в Управлінні державної автомобільної інспекції та ін. організаціях.

У разі, якщо в результаті проведеної перевірки виявляється, що заявник не в повній мірі надав інформацію про свій матеріальний стан і виникла переплата, управління повідомляє заявника про суму переплати та термін її погашення. У випадку, коли заявник добровільно не повертає зайво отримані кошти, управління вирішує питання повернення коштів в судовому порядку.

Отже, нагадуємо, що надання раніше призначенної субсидії і допомоги припиняється у випадках:

за поданням житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних (житлових) кооперативів, об'єднань співвласників багатоквартирного будинку та організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг, за винятком випадків, пов'язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами (з місяця, в якому надійшло таке подання. Подання надається зазначеними організаціями органам праці та соціального захисту населення до 10 числа місяця, що настає за місяцем, в якому виникли такі обставини).

у разі дострокового переривання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, працевлаштування.

якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію чи допомогу і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума    субсидії чи допомоги (з місяця, в якому виявлено порушення), а саме:

 • мають у своєму володінні чи користуванні дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення, загальна площа яких у сумі перевищує встановленні норми володіння чи користування загальною площею житла;
 • мають у своєму володінні чи володінні дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекії. При цьому не враховуються транспортні засоби, одержанні чи придбані на пільгових умовах через органи праці та соціального захисту населення, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску.
 • будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні ( будинку ) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії чи допомоги здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо або оплатив послуги з навчання, будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного ( в тому числі мобільного ) зв’язку тощо, крім житлово-комунальних послуг у межах норм споживання та медичних послуг, повязаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб.
 • у разі переїзду сім'ї в іншу місцевість та настання обставин (зокрема смерть), що унеможливлюють надання субсидії, допомоги (з місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися зміни);
 • у разі набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована на перше число місяця, з якого призначена субсидія (з місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися зміни);
 • у разі передання права власності на житло іншій особі одержувач субсидії зобов’язаний у десятиденний термін повідомити про це органи праці та соціального захисту населення.
 • за заявою уповноваженого власника (співвласника) житла, наймача житла у державному та громадському житловому фонді, члена житлово-будівельного кооперативу, власника (співвласника) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок (з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою).

У разі коли через несплату громадянином відповідної частки житлово-комунальних послуг надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг припинено, громадянин набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії.

Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.

Згідно з чинним законодавством, якщо в результаті подання недостовірної інформації про доходи та майновий стан особа неправомірно отримала соціальну допомогу чи субсидію, зайво отримані нею кошти в обов’язковому порядку підлягають поверненню в державний бюджет.