На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

В зв’язку зі складною економічною ситуацією багато підприємств, установ, організацій переходять на неповний робочий день. Щоб зберегти трудовий колектив роботодавці відправляють працівників у відпустки без збереження заробітної плати або залишають працювати на неповний робочий день. При цьому дохід працівника істотно зменшується, а інколи він навіть нижчій за встановлену мінімальну заробітну плату. Ці обставини в подальшому будуть впливати на їхнє пенсійне забезпечення. Як відомо, згідно із законодавством України, при виході на пенсію враховується і страховий стаж, і зарплата, що беруться для розрахунку лише в тому випадку, якщо за відповідний період сплачувалися внески до Пенсійного фонду. Якщо працівник отримує зарплату меншу, то відповідно меншим буде і внесок до Пенсійного фонду. Слід розуміти, що страховий стаж – періоди, упродовж яких громадянин платив внески на обов’язкове пенсійне страхування – вимірюється в місяцях. Місяць роботи буде зарахований у страховий стаж як повний лише за умови, якщо внесок за нього виявиться не нижчим за мінімальну суму.

Також є випадки використання найманої праці без належного оформлення, і відповідно без будь-яких соціальних гарантій. Такі працівники повністю утрачають трудовий стаж, потрібний для їхнього пенсійного забезпечення. Використання нелегальної робочої сили, не укладання чи несвоєчасна реєстрація трудових договорів між підприємцями та найманими працівниками є порушенням законодавства про працю.

Дотримання трудового законодавства –  запорука уникнення проблем при виході на пенсію. Потрібно, щоб і самі наймані працівники займали чіткішу громадську позицію оскільки неформальні трудові відносини позбавляють їх гарантованого права на роботу, соціальне, пенсійне та медичне забезпечення, на захист економічних прав у цілому.