На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

ПРО ЗМІНИ В ПЕНСІЙНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ

З 1 ЛИПНЯ 2013 РОКУ


З 01 липня 2013 року набрав чинності Закон України від 14.05.2013 №231-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії» (далі - Закон №231), яким урегульовано питання щодо зарахування до страхового стажу часу перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами.

Починаючи з липня цього року платниками єдиного внеску визначено також підприємства, установи, організації, фізичних осіб, які використовують найману працю та виплачують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, а також осіб, які перебувають у відпустці та отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.

Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю та виплачують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, нараховують єдиний внесок у розмірі 33,2 % суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами та утримують єдиний внесок у розмірі 2 % таких сум з осіб, які перебувають у відпустці та отримують таку допомогу.

Отож для жінок це приємна новина, оскільки врегульовано питання включення до страхового стажу періодів перебування жінки у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами й одержання у зв’язку з цим допомоги по вагітності і пологах.

(До внесення змін вказані періоди до страхового стажу не зараховувалися).

Стаття 36:

Надано можливість одержувати пенсію у зв’язку з втратою годувальника дітям померлого годувальника в період між завершенням навчання в одному із навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або в період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців.

(До 1 липня 2013 року у вищезазначені періоди пенсія у зв’язку з втратою годувальника не виплачувалася.)

Частина 1 статті 40:

Надано можливість під час визначення зарплати для обчислення пенсії вилучити із підрахунку періоди одержання допомоги по безробіттю. Відповідно до Закону під час обчислення коефіцієнта заробітної плати за зазначений період враховується мінімальний розмір заробітної плати, що в багатьох випадках занижує коефіцієнт заробітку, відповідно і розмір пенсії.

Змінами до Закону надано можливість не враховувати зарплату за ці періоди в межах до 60 календарних місяців страхового стажу та за умови, що періоди одержання допомоги по безробіттю з урахуванням будь-якого періоду страхового стажу поспіль у сумі становлять не більш як 10% тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.

Частина 2 статті 42:

Змінено механізм щорічного перерахунку раніше призначених пенсій з 1 березня. Передбачено, що з 1 березня кожного року на коефіцієнт, який відповідає не менш як 20% показника зростання середньої заробітної плати в Україні, порівняно з попереднім роком, збільшуватиметься не пенсія, а заробітна плата, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Підвищення зарплати буде здійснюватися незалежно від коефіцієнта підвищення пенсійних виплат у минулому році.

Стаття 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»:

До внесення змін особи, які отримували пенсії за «військовим» Законом і перебували у відповідних установах на повному державному утриманні, одержували пенсію в розмірі 25%. Інша частина (75%) в ці заклади не перераховувалася.

З ухваленням змін до Закону, під час перебування особи на повному державному утриманні, їй виплачується 25% пенсії, а інші 75% пенсії перераховуються відповідній установі (закладу) за особистою письмовою заявою особи. Ці кошти зараховуються на банківські рахунки цих установ і спрямовуються виключно на поліпшення умов проживання в них зазначених осіб.

 

Світлана Пилипко, 

начальник відділу по роботі із зверненнями громадян 

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях