На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Право на пенсійне забезпечення багатодітних матерів та матерів інвалідів з дитинства

 

Відповідно до пункту 3 розділу ХV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» тимчасово, до прийняття відповідного закону, жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу. При цьому до числа інвалідів з дитинства належать також діти-інваліди віком до 16 років.

Право на пенсію на пільгових умовах мають також жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятеро і більше дітей. Таке право надано жінкам, які зайняті на постійній роботі у сільгоспвиробництві в колгоспах, державних господарствах, міжгосподарських підприємствах, кооперативах, орендних колективах, фермерських та інших господарствах незалежно від форм власності та господарювання, і виховали п’ятеро або більше дітей до 14-річного віку, в тому числі усиновлених.

За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання п’ятьох або більше дітей чи дитини – інваліда здійснюється батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, за наявності не менше 20 років страхового стажу.