На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Єдиний соціальний внесок сплачуємо добровільно

 

28 квітня 2013 року набув чинності Закон України від 04.04.2013 № 181-VІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо добровільної сплати єдиного соціального внеску, яким урегульовано питання добровільної сплати єдиного внеску. Насамперед закон врегулював питання сплати єдиного внеску установами й організаціями, розташованими за межами нашої держави, за громадян України, що працюють у них. Тепер такі установи й організації можуть укладати з Пенсійним фондом України договори про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Це надасть можливість зараховувати в страховий стаж, необхідний для  призначення пенсії, відповідні періоди трудової діяльності наших співвічизників .

Окрім цього, на добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні мають право особи, що досягли 16 річного віку і водночас не належать до платників єдиного внеску, визначених у статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», зокрема громадяни України, котрі працюють або постійно проживають за її межами. Для цього вони мають укласти з Пенсійним фондом договір про добровільну участь і сплачувати єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Договір про добровільну участь особи укладають із територіальним органом Пенсійного фонду за місцем реєстрації. З особою, що виявила бажання брати добровільну участь, орган Пенсійного фонду не пізніше як через 30 календарних днів із часу отримання заяви укладає договір про добровільну участь відповідно до типового договору, затвердженого постановою правління пенсійного фонду України від 29.09.2010 № 21-5. Особи беруть добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування протягом терміну, визначеного в договорі про добровільну участь, але не менше як 1 рік.

У договорі зазначають суму, яку особа зобов'язується сплачувати щомісяця. Ця сума не може бути меншою за мінімальний страховий внесок і водночас більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої законом. Варто зазначити що мінімальний страховий внесок для вказаної категорії платників із 01.01.2013 становить 380,80 грн. Його визначають розрахунково як добуток мінімальної заробітної плати (з 01.01.2013 р.- 1147 грн.) на розмір єдиного внеску, встановлений законом (для пенсійного страхування -33,2%). Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску дорівнює сімнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Із 01.01.2013 року -19 499 грн., тобто 17× 1147).

Також особа може одноразово сплатити єдиний внесок за попередні періоди, в яких вона не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню (зокрема й за період із 01.01.2004 р. по 31.12.2010 р.). При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок і більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладення договору.     

 

 

Кароліна Паскар,

головний спеціаліст відділу

обліку надходження платежів

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях