На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Працюючим пенсіонерам про перерахунок пенсій

 

Чимало громадян після виходу на заслужений відпочинок продовжують працювати. Нагадаємо тільки, що при цьому такі люди не тільки отримують заробітки, але й мають право кожні два роки перераховувати пенсію. Але трапляються випадки, коли до двох років страхового стажу людина не допрацювала й звільнилася. І виникає цілком слушне запитання - чи має право вона на перерахунок? Заступник начальника управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях Катерина Лакуста ось так коментує цю ситуацію:

- Якщо за два роки роботи після призначення чи попереднього перерахунку пенсії людина набула не менше 24 місяців страхового стажу, перерахунок провадиться з урахуванням цього страхового стажу. При цьому, пенсіонер особисто визначає - залишити той заробіток, що був при призначенні (попередньому перерахунку) пенсії, чи врахувати заробіток, який отриманий за роботу після призначення пенсії. Варто звернути увагу що у будь-якому разі застосовуватиметься показник середньої заробітної плати, який враховувався під час призначення пенсії. Якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше 24 місяців страхового стажу, то перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення. Заробітна плата у цьому випадку залишиться без змін. Тобто заробіток, який вона отримувала після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, в цьому випадку не враховується.