На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

ПРО ОСОБЛИВОСТІ СПЛАТИ ЄДИНОГО ВНЕСКУ ПІДПРИЄМЦЯМИ Й  ПОДАННЯ ЗВІТУ ЗА СЕБЕ

 

1. Чи зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок за себе пенсіонери, які є фізичними-особами підприємцями?

- Якщо фізична особа – підприємець працює за спрощеною системою оподаткування та є пенсіонером за віком або інвалідом, одержує відповідно пенсію або соціальну допомогу, то його звільнено від сплати єдиного внеску за себе. Це норма Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (частина четверта статті 4). Водночас фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування  та є пенсіонерами, сплачують єдиний соціальний внесок на загальних підставах. Базою для нарахування єдиного внеску для них є сума доходу (прибутку), отриманого від їхньої діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. І сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

 

2.Чи повинен сплачувати за себе єдиний внесок фізична особа – підприємець, якщо він протягом року не мав доходу?

- Підприємці – спрощенці сплачують єдиний внесок за періоди коли вони були платниками єдиного внеску, незалежно від того, чи отримували вони дохід у цей період, чи ні. Єдиний внесок для них нараховується у розмірі 34,7% на суми, котрі визначають такі платники самостійно, але не більше за максимальну величину бази нарахування  єдиного внеску. До того ж сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. Що стосується підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування , то єдиний внесок визначено для них у розмірі 34,7% від суми доходу (прибутку), отриманого від їхньої діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. І сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). Тобто вони за підсумками року мають сплачувати єдиний внесок у сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок тільки за ті місяці, коли вони мали дохід (прибуток).

 

3. Якщо підприємець не сплатив єдиний внесок або сплатив його не своєчасно, яку відповідальність він матиме?

- За несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску до платників застосовують штраф у розмірі 10% від своєчасно не сплачених сум (пункт 2 частини одинадцятої статті 25 зазначеного вище закону). Крім цього, на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% від суми недоплати за кожен день прострочення платежу.

 

4. Якщо фізична особа – підприємець не працював протягом року, а відтак не отримував доходу, чи має він подавати звіт за себе?

- Незалежно від ведення діяльності  фізичні особи – підприємці , з- поміж них і ті, що обрали спрощену систему оподаткування, мають сформувати й подати звіт за себе в органи Пенсійного фонду раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом (п.3.2 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 №22-2).