На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Немов війну ми згадуємо той день,

Немов чуму, що поповзла землею

Й не зупиняється ні уночі, ні вдень

Ніхто не видумав ще зброї проти неї.

Слова ці знають і старі, й малі:

«Чорнобиль», «радіація» і «зона»,

Та ще страшніші їхні похідні

І «рак» й «рачиця», «лімфи» й «аденома».

Вмирають люди, пусткою стають

Колись життям наповнені оселі…

Кому в майбутньому історики «приш’ють»

Цей геноцид українських поселень?!

 

Вже більше чверть століття відділяє нас від Чорнобильської катастрофи – найбільшої та найжахливішої за всю історію людства техногенної аварії. Але події, що сталися у квітні 1986 року на берегах Прип’яті, і все, що з ними пов’язане, не має терміну давності і актуальність  чорнобильських уроків підтвердила трагедія на АЕС «Фукусіма-1».

Минуло 27 років від дня Чорнобильської аварії та тієї квітневої ночі, коли ядерна трагедія радіаційним враженням накрила сотні населених пунктів і завдала безліч непоправних людських втрат. Прикладом мужності та патріотизму для нас є всі ті, хто першими прийняли на себе удар аварії, хто ціною власного здоров’я працював в зоні радіаційного забруднення, хто, залишивши рідні домівки, став переселенцем. Чимало з них відійшли у вічність. Світла їм пам’ять…

Наслідки жахливої події відчутні і дотепер. Але роками не під силу викреслити подвиг робочих, селян, медиків, інженерів, військовослужбовців, правоохоронців та інших учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, які, як кажуть у народі, назавжди залишатимуться «чорнобильцями». МИ маємо знати ці категорії: учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, потерпілі, евакуйовані  внаслідок аварії на ЧАЕС.

Сьогодні вони, герої мирних днів – безмовні та сильні духом, живуть серед нас. І згадувати про це треба не тільки 14 грудня у День ліквідатора або навесні - у дні вшанування пам’яті про ті жахливі події.