На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Порядок та умови сплати єдиного внеску фізичними особами - підприємцями спрощеної системи оподаткування

 

Згідно Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” N 2464-VI (надалі Закон) платниками єдиного внеску за себе є фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, в розмірі не менше мінімального страхового внеску за одну особу або 34,7% від суми мінімальної заробітної плати встановленої ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік".

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску дорівнює сімнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом. Порядок обчислення і сплати єдиного внеску визначено ст. 9 Закону та розд.4 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 р. № 21-5.

За 2013 рік фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку за кожний місяць перебування на спрощеній системі оподаткування зобов’язані сплачувати до Пенсійного Фонду не менше мінімального страхового внеску

Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, сплачують єдиний соціальний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний соціальний внесок.

УВАГА! Порушення цього терміну тягне за собою накладення фінансової санкції в розмірі 10 % від створеної заборгованості та нарахування пені в розмірі 0,1 % суми за кожний день прострочки.

Наприклад: якщо за даними ДПА ФО-СПД перебувала на спрощеній системі 1 квартал 2013 року то її зобов’язання за цей квартал перед Фондом становлять 1194,03 грн. Порушення терміну сплати зазначеної суми автоматично тягне за собою накладення фінансової санкції в розмірі 10% (119,40 грн.) та пені.

Також повідомляємо, що з 1 січня 2012 року набрали чинності норми Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» від 04.11.2011, № 4014-VI, відповідно до яких платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також, за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Що стосується сплати єдиного внеску фізичними особами – платниками єдиного податку за місяць перебування у відпустці або хвороби та, враховуючи роз’яснення Державної податкової служби України, то відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, визначені платниками єдиного внеску.

Оскільки, фізичні особи – платники єдиного податку першої і другої груп, у період протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів, залишаються платниками спрощеної системи оподаткування, відповідно, вони мають обов’язок щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зазначений період.

Крім того, платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний внесок у відсотках отриманого доходу протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал (пункт 293.3 та 295.3 Податкового кодексу України). Оскільки у податковому (звітному) кварталі вищезазначені особи перебувають на спрощеній системі оподаткування та віднесені до платників єдиного податку, єдиний внесок сплачується такими особами на загальних підставах, незалежно від розміру отриманого доходу.

Сплата внесків здійснюється на рахунки органів Пенсійного фонду України, відкриті в органах Держказначейства за місцем реєстрації фізичних осіб, як страхувальників.

Для приватних підприємців міста Чернівці № 37190104002415 ГУДКСУ, МФО 856135, отримувач управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях, код отримувача 37835934.

 

 Іванна Харитон,

головний спеціаліст відділу

обліку надходження платежів

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях