На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Легалізація заробітної плати – гідне пенсійне забезпечення

  

Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях нагадує, що Законом України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов‘язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше,ніж мінімальний страховий внесок.

Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено страхові внески, або з 01.01.2011 року єдиний внесок, до Пенсійного фонду України, то такий місяць повністю враховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії. Якщо ж сума нарахованої заробітної плати з якої сплачені внески менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно нарахованій заробітній платі.

Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати “в конвертах” без сплати страхових внесків,і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати,так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, “випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати на невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про “тіньові” заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду.

Мають місце негативні наслідки цього явища і для самого працівника, який позбавляє себе гідної пенсії у майбутньому. Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” зарахування страхового стажу здійснюється пропорційно сплаченим страховим внескам. Бувають ситуації, коли людям за рік роботи зараховується менше місяця страхового стажу. А низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії.

Своєчасна й повна сплата платежів у Пенсійний фонд України а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів – це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.

Велика заслуга в стабільності надходження коштів тих платників, які працюють стабільно, керівники яких не порушують законодавство щодо оплати праці та вчасно сплачують страхові внески до Пенсійного фонду. Із числа зареєстрованих юридичних осіб більшість сплачують страхові внески своєчасно і в повному обсязі.

І в той же час гострою проблемою залишається погашення заборгованості до Фонду міста Чернівці. Так, станом на 01.04.2013 року перед бюджетом Фонду заборгованість має 1721 боржник, на суму 15257,86 тис. грн., в т. ч. - 1385 фізичних осіб – підприємців на суму 3803,2 тис. грн.

Одними з найбільших боржників станом на 01.04.2013 є наступні підприємства:

 • ТФ «Арніка» - борг по ЄСВ 86,2 тис. грн.,
 • КП "Рембудмонтаж» - борг по ЄСВ 51,7 тис. грн.
 • КП «Чернівцішляхбуд» - борг 114,5 тис. грн.
 • ТОВ «Букел» - борг по ЄСВ 209,4 тис. грн.,
 • КП "Міжнародний аеропорт Буковина" - борг по ЄСВ 167,8тис. грн.
 • ТОВ "Дельта - буд" – 123,66 тис. грн. (по ЄСВ 77,86 тис. грн., по страхових – 45,8тис. грн.)

По відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій найбільша заборгованість рахується за:

 • ТДВ «Чернівецький домобудівний комбінат» - 382,3 тис. грн.,
 • ВКФ «Юпітер» - 97,64 тис. грн.,
 • ЧМОЗ Металообробний завод України – 1500,0 тис. грн.,
 • ВАТ «Денисівка» - 50,45 тис. грн.,
 • ЗАТ «Електро» - 141,8 тис. грн.,
 • ДП «Чернівцілегмаш» - 426,75 тис. грн.

Тому звертаємося до керівників вищевказаних підприємств-боржників пам’ятайте та виконуйте не лише свій законодавчий обов’язок щодо сплати внесків за тих людей, котрі сьогодні у Вас працюють, а й про громадську повагу до тих, хто колись в свій час створював для всіх нас матеріальні блага.

 

Ірина Боднар,

заступник начальника відділу

обліку надходження платежів

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях