У К Р А Ї Н А

Першотравнева районна рада м. Чернівці
Чернівецької області

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ № __________

від ______________

м. Чернівці

Про виконання рішення виконавчого комітету
районної ради від 27.02.2008 р. №13/3
Про затвердження комплексного плану благоустрою
Першотравневого району на 2008 рік"

Заслухавши інформацію начальника відділу з питань благоустрою, санітарії та екології Ярмистої Н. Д. щодо виконання комплексного плану благоустрою району на 2008 рік, виконавчий комітет районної ради відзначає, що виконання заходів комплексного плану благоустрою знаходиться на постійному контролі.

Питання комплексного плану благоустрою розглядалось на сесіях районної ради та засіданнях виконавчого комітету районної ради:

Комплексним планом благоустрою на 2008 рік передбачено до виконання 188 заходів, за якими закріплено підприємства, установи та організації. 164 заходи виконані в повному обсязі, що складає 87%, на 26 об'єктах роботи продовжуються. Виконання заходів комплексного плану благоустрою постійно аналізується на апаратних нарадах при голові районної ради Ваньчицькому Ю.А. та на нарадах, які проводить заступник голови з питань діяльності виконавчих органів ради Штефуник Ю.С.

Фахівці відділу благоустрою, санітарії та екології постійно контролюють виконання заходів по комплексному благоустрою району. До порушників застосовуються міри адміністративного впливу. Так, станом на 12 грудня 2008 року до адміністративної відповідальності притягнуто 694 порушники.

В поточному році була проведена відповідна робота щодо благоустрою територій підприємств та організацій. Загальна площа, на якій проводився благоустрій території за різними видами робіт складає 93.3 га або до 40% від загальної території району. В тому числі споруджено та відремонтовано 37 спортивних та дитячих майданчиків, без залучення бюджетних коштів відремонтовано та пофарбовано 48 павільйонів очікування пасажирського транспорту та 329 фасадів житлових будинків. Під час проведення весняних та осінніх місячників санітарної очистки до виконання робіт залучено більше 5500 осіб, 265 одиниць техніки, вивезено 5419 м3 сміття та 1247 м3 змету, ліквідовано 282 стихійних сміттєзвалища.

Внаслідок стихійного лиха природного характеру 25-28.07.08 р. була підтоплена берегова смуга р. Прут та р. Мольниця, в ході чого було забруднено та захаращено узбережжя. Силами КЖРЕП №12, ПП «Житлосервіс», «Тресту зеленого господарства та протизсувних робіт» та військовослужбовців прибрано значну частину підтопленої території.

Протягом 2008 року відділом з питань благоустрою, санітарії та екології проведено претензійну роботу з мешканцями приватного сектору забудови вулиць Бориспільська, Немирівська, Кишинівська, Череповецька, Райніса, Батуринська, Галкіна, Степова, Дністрянська, Руська, Макаренка, Болотникова, Винниченка, Жасминна, Роменська, Броварська, Фастівська, Барнаульська, Залозецького, Довбуша, Проспект Незалежності, Красноїльська, Салтикова-Щедріна про необхідність укладання угод та сплати за вивіз ТПВ.

Проведена роз'яснювальна робота по недопущенню скидання будівельного сміття, металобрухту, бур'янів та опалого листя у контейнери для вивезення ТПВ.

Проведено щорічні конкурси з благоустрою, що традиційно відбувається напередодні Дня міста. Найкращим у місті визнали покрівлю по І пров. Герцена, 7, краще приватне будинковолодіння в архітектурно-заповідній частині міста по вул. Боярка, 22, кращий благоустрій території суб'єкта малого підприємництва по вул. Головна, 141 («Бізнес-центр «Буковина»). Другі місця посіли номінації «Кращий під'їзд» на вул. Руській, 251 (12 під'їзд) та «Кращий благоустрій прибудинкової території» на вул. Чехова, 1. Третє місце за «Кращий фасад будинку» зайняло будинковолодіння по вул. Пушкіна, 17. Згідно рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради №753/20 від 23.09.08 р. «Про підсумки проведення в 2008 році міського конкурсу «Район найкращого благоустрою та санітарно-екологічного стану» за проведену роботу з благоустрою території та з нагоди 600-річчя міста, Першотравневий район відзначено грошовою винагородою в сумі 50 тис. грн.

Враховуючи вищевикладене, виконавчий комітет районної ради

П Р О П О Н У Є:

  1. Інформацію начальника відділу з питань благоустрою, санітарії та екології Ярмисту Н. Д. „Про виконання рішення райвиконкому від 27.02.08 р. №13/3 „Про комплексний план благоустрою Першотравневого району на 2008 рік" взяти до відома (додається).

  2. Заступнику голови з питань діяльності виконавчих органів ради Штефунику Ю.С. надалі організовувати і спрямовувати роботу управління житлового господарства (Ротар В. М.), КЖРЕПів району та ПП «Житлосервіс» (Кошара Г. Г., Савко М. Д., Веренько І. О., Рослякова А. Г.), відділу з питань благоустрою, санітарії та екології районної ради (Ярмиста Н. Д.) на виконання „Комплексного плану благоустрою Першотравневого району".

  3. Начальнику відділу з питань благоустрою, санітарії та екології Ярмистій Н. Д. постійно вдосконалювати форми і методи контролю за виконанням заходів комплексного плану благоустрою району.

  4. Начальнику управління житлового господарства районної ради Ротарю В. М., начальнику відділу з питань благоустрою, санітарії та екології Ярмистій Н. Д. за активної участі начальників КЖРЕП №№ 9, 11, 12 Кошари Г. Г., Савки М. Д., Веренька І. О. та директора ПП „Житлосервіс" Рослякової А. Г. в період до 01 лютого 2009 р. підготувати проект „Комплексного плану благоустрою Першотравневого району на 2009 рік". При цьому заходи, які не були виконані з об'єктивних причин в 2008 році, перенести в проект „Комплексного плану благоустрою Першотравневого району на 2009 рік".

  5. Враховуючи, що вимоги рішення виконавчого комітету районної ради від 27.02.08 р. №13/3 „Про комплексний план благоустрою Першотравневого району на 2008 рік" в основному виконані, дане рішення з контрольного строку зняти.

Голова районної ради

Ю. Ваньчицький

 

Виконавець:

Начальник відділу з питань благоустрою, санітарії та екології

Н. Ярмиста

Погоджено:

Заступник голови з питань діяльності виконавчих органів ради

Ю. Штефуник

Керуючий справами виконавчого комітету районної ради

Г. Девяткова

Голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, індивідуального будівництва, благоустрою та санітарного стану довкілля

Д. Сірман

Начальник юридичного відділу

С. Мар'ян

Надіслано: заг. відділ, Штефунику Ю. С., Сірману Д. О., Ярмистій Н. Д., КЖРЕПи району, ПП „Житлосервіс"

 

Інформація
про хід виконання Комплексного плану благоустрою району в 2008 році

Рішенням виконавчого комітету райради від 27 лютого 2008 р. № 13/3 затверджено „Комплексний план благоустрою Першотравневого району на 2008 рік". Комплексний план благоустрою складається з 12 додатків, які визначають конкретні заходи по благоустрою території району. Ним передбачено до виконання 188 заходів за якими закріплено підприємства, установи та організації. Більшість з цих заходів знаходиться на постійному контролі. Закріплені підприємства, організації, установи своєчасно вживають заходи щодо утримання прилеглих територій у задовільному стані. Перед затвердженням даного плану відбулось засідання постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, індивідуального будівництва, благоустрою та санітарного стану довкілля під головуванням Сірмана Д. О., в якій внесено доповнення та враховані всі пропозиції даної комісії.

В рамках проведення весняного та осіннього місячників санітарної очистки прибрано силами Першотравневої районної ради, та постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, індивідуального будівництва, благоустрою та санітарного стану довкілля організовано прибирання кладовища по вул. Зеленій, зеленої зони біля МКП «Чернівецький аеропорт» та Єврейського кладовища на вул. Зеленій. Також з ініціативи постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, індивідуального будівництва, благоустрою та санітарного стану довкілля проведено акцію по ремонту дитячого майданчика по пров. Інтернаціональний, 5. За сприянням депутатів міської ради Бешлея В. В. та Габака С. Д. влаштовано дитячий майданчик на вул. Смаль-Стоцького та Старокостянтинівській, 4 «Б».

Варто визначити, що більшість мешканців району, виробничі та педагогічні колективи не залишились байдужими до пропозицій районної ради взяти участь у наведенні належного порядку на своїх прилеглих територіях, в скверах та дворах.

Нажаль, в районі є ряд підприємств, які нехтують Правилами благоустрою м. Чернівці та санітарним станом на прилеглих територіях: АТ "Сансервіс", ВАТ "Чернівцісільмаш", «Фокстрот-Буковина», «Буковина Авто», ПП Крецу, ринок «Прут», ринок «Верхній». На керівників даних підприємств неодноразово складено адмінпротоколи та здійснюється постійний контроль за даними об'єктами.

20.03.2008р. було проведено нараду зі 150 керівниками підприємств та організацій з приводу Толоки.

24.03.2008р. проведено Толоку по прибиранню скверу на розі вулиць Фастівської і Московської Олімпіади, паркову зону по вул. М. Олімпіади до річки Прут. Прихожанами монастиря „Гореча" по вул. М.Олімпіади організовано прибирання заповіднику «Гарячий Урбан» (працювало 96 осіб).

Загальна площа прибраної території - 2,5 га., всього прийняло участь - 108 чол.

27.03.08 р. проводилось прибирання схилів, прилеглих до залізниці по вул. Одеській силами фірм „Артон", „Трансміст", „Арніка" (задіяно 30 осіб).

28.03.08р. проведено толоку по прибиранню зеленої зони по вул. Тихорецька - Фастівська. В толоці приймали участь працівники відділу з питань благоустрою, санітарії та екології, депутати Першотравневої районної ради, КЖРЕП №12 та мешканці прилеглих вулиць (працювало 27 осіб).

29.03.08р. проведено толоку по прибиранню схилів, прилеглих до залізниці по вул. Херсонська, Руська, Орловська. Активну участь в прибиранні взяли працівники відділу з питань благоустрою, санітарії та екології Першотравневої районної ради, депутатський корпус районної ради, КЖРЕП №9, №12 (задіяно 28 осіб).

02.04.08р. ОДА спільно з державною екологічною інспекцією в Чернівецькій області та учнями інтернату по вул. Винниченка висаджено понад 200 дерев в дендрологічному парку.

04.04.08р. організовано толоку по прибиранню схилів по вул. Одеській, вул. Білоруській прилеглих до колії залізниці (задіяно 36 осіб).

09.04.08р. спільно з ПМК-76 організовано прибирання стихійного сміттєзвалища по вул. Пд. Кільцевій з встановленням шлагбауму (задіяно 12 осіб та 2 одиниці техніки).

11.04.08р. ПП «Житлосервіс» організовано прибирання берегів р.Прут від вул. М.Олімпіади до об'їзної дороги (задіяно 47 осіб та 3 одиниці техніки).

16.04.08р. Лікарня швидкої медичної допомоги висадка дерев на прилеглій території. (60 осіб).

12 квітня 2008р. в рамках проведення весняної загальноміської Толоки з благоустрою та озеленення території м. Чернівців", в районі організовано толоку по прибиранню територій підприємств, організацій та прилеглих територій, ліквідації сміттезвалищ, упорядкування берегів р.Прут.

12.04.08р. Висаджено біля 100 дерев та кущів на вул. Руській,226-А працівниками Чернівецької міської ради, Першотравневої районної ради та КРУ.

16.04.08р. Працівниками лікарні швидкої допомоги по вул. Фастівській організовано висадку дерев, задіяно 60 працівників висаджено 30 дерев.

16.04.08р. Лікарня швидкої медичної допомоги висаджено 40 дерев на прилеглій території. (60 осіб).

В День довкілля 19.04.08р. в районі організовано толоку по прибиранню територій підприємств, організацій та прилеглих територій, ліквідації сміттезвалищ, прибиранню берегів р. Прут, р. Мольниця, упорядкуванню «Історико-культурного заповідника кладовище по вул. Зеленій» на вул. Лубенській, Зеленій.

Під час проведення осіннього місячника санітарної очистки та благоустрою Першотравневого району депутатським корпусом Першотравневої районної ради 05.09.08 р. проведено акцію по прибиранню території Єврейського кладовища по вул. Лубенській та зеленої зони на вул. Чкалова (біля МКП Чернівецький аеропорт). Також ПП «Житлосервіс» 29.10.08 р. організовано прибирання берегів р. Прут в районі вул. М. Олімпіади (територія ПП «Житлосервіс»).

Протягом місячників санітарної очистки КЖРЕПами району прибрано 602 двори, ліквідовано 282 стихійних сміттєзвалища, прибрано 17 горищ та 24 підвалів, вивезено 5419 кбм. сміття, 1247 кбм. змету, задіяно 265 одиниць техніки та більше 5500 осіб. Проводиться очистка електроопор, водовідвідних труб та тумб від самовільного розміщення об'яв, оголошень, реклами.

Внаслідок стихійного лиха природного характеру 25-28.07.08 р. була підтоплена берегова смуга р. Прут та р. Мольниця, в ході чого було забруднено та захаращено узбережжя. Силами КЖРЕП №12, ПП «Житлосервіс», «Тресту зеленого господарства та протизсувних робіт» та військовослужбовців прибрано значну частину підтопленої території.

МКП «Чернівціспецкомунтранс» додатково встановлено 18 контейнерів ємністю,1,1 м3, 14 ємністю,0,75 м3 в Центральний частині міста, та пофарбовано 90% контейнерів на території району.

Фахівцями відділу з питань благоустрою, санітарії та екології відповідно до затвердженого графіка проводилось обстеження території кооперативних автомобільних гаражів та ринків і мікроринків. Порушники притягалися до адмінвідповідальності.

Постійно контролюється якість проведення земляних робіт на дорожньо-шляховій мережі та тротуарах. Необхідно зазначити, що стан відновлення розкопок є незадовільним, особливо це стосується ДКП „Чернівціводоканал" (Крайс М. Л.).

Відділом з питань благоустрою, санітарії та екології висвітлювались нагальні проблеми з екології у ЗМІ: «Молодий Буковинець», «Доба», та телеканал ТРК «Чернівці».

Слід зазначити, що в цьому році погіршилась робота МКП „Чернівціспецкомунтранс":

Протягом 2008 року відділом з питань благоустрою, санітарії та екології проведено претензійну роботу з мешканцями приватного сектору забудови вулиць Бориспільська, Немирівська, Кишинівська, Череповецька, Райніса, Батуринська, Галкіна, Степова, Дністрянська, Руська, Макаренка, Болотникова, Винниченка, Жасминна, Роменська, Броварська, Фастівська, Барнаульська, Залозецького, Довбуша, Проспект Незалежності, Красноїльська, Салтикова-Щедріна про необхідність укладання угод та сплати за вивіз ТПВ.

Дитячі та спортивні майданчики в районі, яких налічується 37, закріплені за КЖРЕПами району та приватним підприємством «Житлосервіс» для санітарного прибирання та покосу трав. Також за рахунок спонсорських коштів до Дня міста відкрито нові та реконструйовані дитячі майданчики за наступними адресами: вул. Сагайдачного, 6 («Райффайзен Банк Аваль»), пров. Інтернаціональний, 5 (депутатський корпус районної ради), вул. Руська, 226 «Б» (ЗАТ «Київстар»), вул. Руська, 249 (магазин «БудМакс»), вул. Авангардна, 45 (МПП «Компанія Болена»).

За павільйонами очікування пасажирського транспорту закріплено підприємства, організації та установи різної форми власності. 48 павільйонів очікування пасажирського транспорту було відремонтовано та пофарбовано без залучення бюджетних коштів. За цей період проведено заміну 8 павільйонів за кошти перевізників, а саме: вул. Руська (ЗНЗ № 21 - права сторона), вул. Руська, 279 (зупинка „Профогляд"), вул. Л. Кобилиці (зупинка «вул. Гонти»), вул. Винниченка (зупинка «вул. Жасмінна» - права сторона) вул. Винниченка Кармелюка(ліва сторона) та інші.

Проведено щорічні конкурси з благоустрою, що традиційно відбувається напередодні Дня міста. Найкращим у місті визнали покрівлю по І пров. Герцена, 7, краще приватне будинковолодіння в архітектурно-заповідній частині міста по вул. Боярка, 22, кращий благоустрій території суб'єкта малого підприємництва по вул. Головна, 141 («Бізнес-центр «Буковина»). Другі місця посіли номінації «Кращий під'їзд» на вул. Руській, 251 (12 під'їзд) та «Кращий благоустрій прибудинкової території» на вул. Чехова, 1. Третє місце за «Кращий фасад будинку» зайняло будинковолодіння по вул. Пушкіна, 17.

Згідно рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради №753/20 від 23.09.08 р. «Про підсумки проведення в 2008 році міського конкурсу «Район найкращого благоустрою та санітарно-екологічного стану» за проведену роботу з благоустрою території та з нагоди 600-річчя міста, Першотравневий район відзначено грошовою винагородою в сумі 50 тис. грн.

Фахівці відділу благоустрою, санітарії та екології постійно контролюють виконання заходів по комплексному благоустрою району. До порушників застосовуються міри адміністративного впливу. Так, станом на 12 грудня 2008 року до адміністративної відповідальності притягнуто 694 порушники.

Начальник відділу з питань благоустрою, санітарії та екології

Н. Ярмиста