На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

До уваги громадян, які бажають зберегти повний страховий стаж та збільшити майбутній розмір пенсії

 

Питання достойного рівня матеріального забезпечення у похилому віці хвилює багатьох: і пенсіонерів, і громадян, що досягають пенсійного віку, і молодь. Відповідно до чинного законодавства України при умові наявності необхідного страхового стажу призначаються такі види пенсійних виплат: пенсія за віком, пенсія по інвалідності та пенсія у зв'язку з втратою годувальника. При цьому, пенсія по інвалідності та втраті годувальника призначається за умови наявності страхового стажу.

Відповідно до законодавства застрахованими у пенсійній системі є особи, які самостійно сплачують або за яких страхувальниками сплачено страхові внески.

Проте, є ряд осіб за яких внески до Пенсійного фонду України не сплачуються, це: студенти; громадяни, які працюють за кордоном; самозайняте населення; інші особи. Для цієї категорії осіб статтею 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі Закон) передбачено можливість добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Право брати добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування мають особи, що досягли 16-річного віку і не є застрахованими у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, а саме - студенти; громадяни, які працюють за кордоном; самозайняте населення; інші особи. Положення Закону щодо добровільної участі не поширюється на громадян, яким вже призначена пенсія.

Особи, які бажають взяти добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування повинні укласти відповідний договір, типова форма якого затверджена Пенсійним фондом України.

Для укладення договору добровільного страхування, необхідно звертатись до територіального органу Пенсійного фонду за місцем проживання (в м. Чернівцях за адресою: вул. Головна, 205). Разом із відповідною заявою про бажання брати добровільну участь також подаються копії таких документів: довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (у разі наявності); трудової книжки; документа, що посвідчує особу.

Договір укладається на строк не менше одного року. Даним договором може бути передбачена одноразова сплата застрахованою особою страхових внесків за попередні періоди (починаючи з січня 2004 року). При цьому сума сплачених страхових внесків за кожний місяць не може бути меншою мінімального страхового внеску.

Договір про добровільну участь набуває чинності з моменту його підписання. Він може бути розірваний достроково за ініціативи однієї із сторін.

Застрахованою особою у наступних випадках:

  • за умови дії договору не менше 1 року;
  • у разі систематичного порушення Пенсійним фондом умов договору; - - за згодою сторін, якщо договір діяв не менше 1 року.

Територіальним органом Пенсійного фонду в разі:

  • набуття застрахованою особою відповідно до Закону зобов'язань щодо участі в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;
  • виникнення обставин, що не відповідають визначеним Законом вимогам до осіб, які мають право брати добровільну участь в системі  загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;
  • систематичного порушення застрахованою особою умов договору;
  • смерті застрахованої особи.

Про розірвання договору сторони мають повідомити одна одну в місячний строк з моменту прийняття відповідного рішення.

Крім того, стаття 10 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" дає право фізичним особам - підприємцям, в тому числі, які обрали спрощену систему оподаткування, особам, які забезпечують себе роботою самостійно сплачувати єдиний внесок добровільно на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, та/або від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. Громадяни України, які працюють за межами України, мають право добровільної сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, та пенсійне страхування. Зазначені особи, які виявили бажання добровільної сплати єдиного внеску подають відповідну заяву до територіального органу Пенсійного фонду за місцем проживання (управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях, вул. Головна,205) в порядку та за формою, затвердженою Пенсійним фондом України.

У разі бажання фізичних осіб - підприємців, в тому числі, які обрали спрощену систему оподаткування, особам, які забезпечують себе роботою самостійно брати участь на добровільних засадах:

  • у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, єдиний внесок встановлюється у розмірі 36,6% визначеної для цієї категорії осіб бази нарахування єдиного внеску;
  • у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, єдиний внесок встановлюється у розмірі 36,21% визначеної для цієї категорії осіб бази нарахування єдиного внеску.

У разі бажання зазначених осіб бути застрахованими за всіма видами загальнообов'язкового державного соціального страхування (пенсійним, на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності) єдиний внесок встановлюється у розмірі 38,11% визначеної для цієї категорії осіб бази нарахування єдиного внеску.

Запрошуємо громадян, які бажають зберегти повний страховий стаж та збільшити майбутній розмір пенсії звернутись до територіального органу Пенсійного фонду за місцем проживання. Мешканцям міста Чернівці необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях, яке знаходиться за адресою: вул. Головна, 205  для укладення договору про добровільну сплату страхових внесків.

Пам'ятайте, участь в загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні, в тому числі і добровільна, це гарантовані державою виплати в майбутньому!

 

Тетяна Джуравець,

перший заступник начальника

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях