На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Відповідають фахівці Пенсійного Фонду

 

Я студентка. Навчаюся на денному вiддiленнi ВУЗУ. Одержую стипендiю. Роки навчання будуть врахованi менi до майбутньої пенсiї?

Відповідь: Нажаль нi. Адже з 1 сiчня 2004 року набув чинностi Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсiйне страхування”, яким передбачено, що розмiр пенсiї залежить вiд суми отриманого заробiтної плати та вiдповiдно чи сплачувались внески до Пенсiйного фонду iз цiєї заробiтної плати. Стипендiя, яку отримують студенти не є об’єктом для нарахування єдиного внеску, крiм того, студенти не перебувають у трудових вiдносинах iз ВУЗУ – а отже не є найманими працiвниками, тому за них не сплачуються внески до Пенсiйного фонду. Студенти мають право брати добровiльну участь у системi загальнообов’язкового державного пенсiйного страхування.

Фiзична особа, яка не є суб’єктом пiдприємницької дiяльностi здає в оренду своє помешкання. Чи сплачується єдиний внесок до Пенсiйного фонду iз суми отриманого доходу за здану квартиру?

Відповідь: Правовi та органiзацiйнi засади забезпечення збору та облiку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування, умови та порядок його нарахування та сплати визначаються Законом України "Про збiр та облiк єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування", який набув чинностi з 1 сiчня 2011 року. Вiдповiдно до цього Закону платниками єдиного внеску є роботодавцi, зокрема пiдприємства, установи та органiзацiї, якi використовують працю фiзичних осiб на умовах трудового договору (контракту) або на iнших умовах, передбачених законодавством, чи за цивiльно-правовими договорами. Базою для нарахування єдиного внеску є суми нарахованої заробiтної плати за видами виплат, якi включають основну та додаткову заробiтну плату, iншi заохочувальнi та компенсацiйнi виплати, у тому числi в натуральнiй формi, що визначаються вiдповiдно до Закону України "Про оплату працi", та суми винагороди фiзичним особам за виконання робiт (надання послуг) за цивiльно-правовими договорами. Вiдносини, що виникають при укладеннi договору найму (оренди), не мають ознак правовiдносин, що регулюють виконання робiт або надання послуг. Тому, на суми виплат фiзичним особам за вищезазначеним договором єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування не нараховується.

  

Я працюю у приватного підприємця. Яким чином я можу дізнатись чи сплачує за мене роботодавець страхові внески?

  Відповідь: Відповідно до статті 24 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV з 2004 року до страхового стажу зараховуються лише ті періоди, упродовж яких особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному та соціальному страхуванню, тобто за які щомісячно сплачені внески у розмірах, не менше мінімального.

Дізнатись про сплату внесків Ви можете звернувшись особисто до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання або зареєструвавшись, як користувач Веб-порталу чи скориставшись послугами інформаційного кіоску.

 

Тетяна Джуравець,

перший заступник начальника

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях