На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Як зараховується до страхового стажу період отримання допомоги по безробіттю

 

Якщо ви раптом стали безробітним і зареєструвалися в службі зайнятості, то вам варто знати, як законодавчо врегульовані відносини між Пенсійним фондом та службою зайнятості в частині пенсійного забезпечення громадян.

Якщо особу звільнили з роботи згідно з п.1 ст. 40 Кодексу законів про працю України – у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці (зокрема ліквідацією, реорганізацією, банкрутством або перепрофілюванням підприємства, організації, установи, скороченням чисельності або штату працівників) – і при цьому на час такого звільнення їй залишалося не більш ніж півтора року до досягнення нею пенсійного віку (встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»), то така особа матиме право на призначення пенсії за віком. Це гарантовано Законом України «Про зайнятість населення» (П «г» ст. 26)

У зв’язку з цим належить зареєструватися у службі зайнятості як такому, що шукає роботу. У тому разі, якщо до визнання такої особи безробітною для неї неможливо було підібрати належну роботу та якщо вона має страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі (передбачено абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»: для жінок - 30 років, для чоловіків – 35 років), служба зайнятості направляє клопотання до управління Пенсійного фонду України щодо призначення пенсії.

Клопотання про достроковий вихід на пенсію безробітних видається відповідно до порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку безробітних.

Період, протягом якого особа, що підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професіональної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, зараховується до страхового стажу.

При обчисленні коефіцієнта заробітної плати (доходу) пенсіонера за ці періоди враховується мінімальний розмір заробітної плати.

 

Катерина Лакуста,

заступник начальника

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях