На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

В ході спілкування з журналістами обговорювали питання соціального захисту працюючих

 

Про актуальні теми сьогодення боротьбу з виплатою заробітної плати у «конвертах», реалізацію гарантій оплати праці та організацію заходів щодо погашення заборгованості до Пенсійного фонду розповідала журналістам державної телерадіокомпанії «Буковина» в ході інтерв’ю перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях Тетяна Джуравець. В режимі спілкування з медійниками фахівець зазначила, що виплата заробітної плати у „ конвертах” це тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Тому легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найпріоритетніших напрямків роботи державних службовців. Адже працівник, який отримує зарплатню в «конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Працівники повинні знати що усна домовленість жодним чином не фіксується юридично а роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник немає жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати і трудового стажу. Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату „в конвертах” позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні чітко дотримуватись чинного законодавства. На превеликий жаль станом на 1 березня 2013 року до управління заборгували 2263 боржники на загальну суму 18380,3 тис. грн. Варто зазначити, що кожна заборгована гривня зі сплати єдиного соціального внеску та страхових внесків охоплена всіма передбаченими чинним законодавством заходами та не залишається поза увагою працівників Фонду. Крім того, в управлінні склалась практика спільних виїздів із представниками виконавчої служби на місця здійснення діяльності та місця проживання підприємців-боржників з метою виявлення та опису майна для стягнення в рахунок погашення заборгованості перед Пенсійним фондом. Тетяна Вікторівна, користуючись нагодою,  наполегливо рекомендувала платникам вчасно розраховуватись із Фондом, а керівникам підприємств та підприємцям-боржникам - сплатити наявну заборгованість в найкоротші терміни, не чекаючи візиту державних виконавців. Адже дешевше своєчасно сплатити обов'язкові платежі, аніж, допустивши заборгованість, потім додатково шукати кошти на оплату штрафів та пені, сума якої збільшується щодня.

Насамкінець фахівець ще раз наголосила на тому, що тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджет Пенсійного фонду матиме стабільні надходження для своєчасного фінансування пенсійних виплат.

 

Ірина Боднар,

заступник начальника відділу

обліку надходження платежів

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях