На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

4 березня 2013 року в управлінні праці та соціального захисту населення Першотравневої районної в місті Чернівці ради напередодні Міжнародного жіночого Дня 8 березня відбулася святкова зустріч з жінками-ветеранами війни, які були медичним персоналом в роки Великої Вітчизняної війні.

Зустріч підготували начальник управління Тетяна Світко, заступник голови ради ветеранів району Леонід Юрчук і відповідальний секретар ради ветеранів району Марія Федорова, а також в її проведенні взяли участь депутати районної у місті ради Іван Бордіян і Артем Алтухов, начальник з питань НС та ЦЗН ради Володимир Затурський, голова Чернівецької міської організації «Товариство Червоного Хреста» Алла Глущенко.

З наступаючим святом всіх присутніх привітали голова Першотравневої районної у місті Чернівці ради Віктор Мельничук та заступник голови ради Наталія Ярмиста. Чоловіки подарували квіти, які принесли всім весняний настрій.

Сказати декілька теплих слів, заспівати та привітати жінок-медиків прийшла також українська естрадна співачка, поетеса Світлана Юрченко-Кобевко. 

Жінки всіх професій, вікових груп стали в роки війни до лав захисників Батьківщини. На фронтах боролися до 1 мільйона жінок. Багато з них не дожили до радісних днів Великої Перемоги та про внесок, зроблений ними для цієї Перемоги, народ завжди буде пам’ятати.

На території Першотравневого району міста Чернівці проживає 9 жінок-ветеранів, які в роки війни віддавали свою молодість і здоров’я на спасіння тих, хто захищав Батьківщину:

  • Стрімовська Катерина Дмитрівна – хірург, лейтенант медслужби;
  • Гринько Марія Петрівна – лейтенант медслужби;
  • Женихова Марія Гаврилівна – партизанка, санітарка;
  • Тєрєнтьєва Ніна Миколаївна – полковник медслужби;
  • Радощук Олена Танасівна – санітарка;
  • Карташова Клавдія Максимівна – санітарка;
  • Бурець Ніна Петрівна – в’язень концтабору, санітарка;
  • Жук Інна Володимирівна – санітарка;
  • Васильєва Раїса Костянтинівна – медсестра.

Нажаль тільки троє були присутні на цьому зібранні. Усе частіше про себе нагадують рани часів тієї страшної війни.

Участь жінок у війні в ролі медичного персоналу, але зі зброєю в руках було реальністю. Армійська дисципліна, солдатська форма набагато розмірів більше, чоловіче оточення, важкі фізичні навантаження – усе це стало нелегким випробуванням. Потім був і сам фронт – із смертю та кров’ю, з щохвилинною небезпекою.

Тисячі радянських бійців-жінок за подвиги, проявлені у роки Великої Вітчизняної війни, нагороджені орденами і медалями Батьківщини, а багато з них удостоєні звання Героя Радянського Союзу.

 

Шановні жінки!

Щиро бажаємо кожній з Вас і вашим родинам міцного здоров’я, миру, благополуччя і щасливого довголіття.

Хай матір Божа береже Вас, а Господь Бог дарує многії і благії літа.