На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Підприємці, які не сплатили платежі до Пенсійного фонду за 2012 рік -

не набули страхового стажу

 

Закінчився строк подання звітності для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування. Підводячи підсумки варто зазначити що більшість підприємців - спрощенців м. Чернівці вчасно провели розрахунки по єдиному соціальному внеску за 2012 рік, а це близько 8,9 тис. осіб. Разом з тим, виявлено таких, які затримали платежі. До бюджету Фонду від сплати єдиного соціального внеску приватними підприємцями-спрощенцями за 2012 рік надійшло 41 млн. грн. Хочеться нагадати, що з 2004 року стаж для підприємця рахується тільки за умови повної сплати страхових внесків та єдиного соціального внеску. Ті підприємці, які не сплатили платежі до Пенсійного фонду за 2012 рік, нажаль, не набули страхового стажу.

За оперативними даними, станом на 20 лютого, мають борги близько 2,3 тис. осіб, загальна сума боргу складає близько 5,4 млн. грн. Управлінням підготовлено та направлено порушникам вимоги на сплату. Якщо в десятиденний термін вони не розрахуються, то вимоги будуть передані до Державної виконавчої служби на примусове стягнення. Звертаємо увагу, боржників, якщо ви не розрахувалися до 21 січня 2013 року по платежам за минулий рік, то за несвоєчасну сплату нараховується  ще й штрафна санкція у розмірі 10 відсотків несплаченої суми. Крім цього, за кожний день затримки зі сплатою рахується пеня у розмірі 0,1 %. Навіщо платити додаткові гроші, не зволікайте, розраховуйтесь вчасно з Фондом.

Однією з найважливіших проблема суспільства сьогодні залишається заробітна плата в «конверті», яка негативно впливає на рівень соціальних виплат населенню. Наслідки неофіційного працевлаштування громадяни відчувають на собі при зверненні за оформленням пенсії. Це та категорія найманих працівників, яким було байдуже у який спосіб вони отримують заробітну плату. Працівник, отримуючи неофіційну заробітну плату, повністю беззахисний перед роботодавцем, адже домовленість про її розмір жодним чином не зафіксовано. Звернувшись за захистом своїх прав, наприклад, до суду, працівник не матиме доказів підтвердження реального розміру свого заробітку. Громадяни, які погоджуються отримувати зарплату «в конвертах», не тільки сприяють розвитку «тіньових» схем оплати праці, а й позбавляють себе соціальної захищеності, адже пенсію та інші соціальні виплати вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. Отримуючи зарплату в «конвертах» не варто сподіватись на забезпечену старість. Якщо за найманого працівника сплачено страхові внески до Пенсійного фонду у розмірі, меншому, ніж мінімальний страховий внесок (тобто менше, ніж із мінімальної заробітної плати), страховий стаж буде рахуватися пропорційно. А про заробіток, який враховуватиметься для призначення пенсії, і мови немає. Він буде мізерним, а, отже, буде мізерним і коефіцієнт заробітку та розмір пенсії.

Станом на 01.01.2013 в м. Чернівцях зарплату менше мінімальної нарахували 882 роботодавці близько 5,9 тис. найманим працівникам. Втрати Пенсійного фонду від невиконання роботодавцями вимог законодавства в частині гарантованої виплати мінімальної заробітної плати склали близько 1038,75 тис. грн.

А це свідчить про злісне порушення законодавства України, зумисне порушення конституційних прав громадян - найманих працівників, що виливається у  неспроможності  чи не бажанні посадових осіб дбати про їхнє сьогодення та майбутнє.

Найдієвіший метод у боротьбі із зарплатою «в конвертах» - прагнення самих найманих працівників змусити роботодавців чесно платити їм заробітну плату. Не будьте байдужі до майбутнього матеріального забезпечення власної старості, вимагайте від своїх роботодавців законного права на соціальний захист.

 

Ірина Боднар,

заступник начальника відділу обліку надходження платежів

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях