На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Майбутньому пенсіонеру на допомогу стануть відповіді фахівця Пенсійного фонду


Який день вважають днем звернення щодо призначення пенсії?

Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію, але не раніше, ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

Пенсії за віком і по інвалідності призначаються незалежно від того, припинена робота на час звернення за пенсією чи продовжується.

Днем звернення за пенсією вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви про призначення пенсії.

У разі, якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за пенсією вважається день приймання заяви про призначення пенсії.

Якщо документи, які необхідно подати додатково, протягом трьох місяців не подані, пенсія призначається за наявними документами. У подальшому при надходженні додаткових документів пенсія перераховується зі строків, передбачених пунктом четвертим статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

 

Куди звертися щодо призначення пенсії?

Заява про призначення пенсії непрацюючим громадянам і членам їх сімей подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації), або законним представником відповідно до законодавства за місцем проживання (реєстрації) заявника.

У разі якщо особа, якій призначається пенсія, є неповнолітньою або недієздатною, заява подається батьками або опікунами (піклувальниками) за місцем їх проживання (реєстрації).

Заява про призначення пенсії працюючим громадянам і членам їх сімей (у зв’язку з втратою годувальника)  та про відстрочку часу її призначення відповідно до Закону подається працівником (членом його сім’ї у зв’язку з втратою годувальника) до управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах (далі-орган, що призначає пенсію) через уповноважену посадову особу підприємства, установи, організації (далі-посадова особа). За бажанням особи така заява може бути подана особисто за місцем проживання (реєстрації). 

У разі необхідності вам зобов'язані надати допомогу в одержанні відсутніх у вас документів для призначення пенсії. У разі якщо підготовлено не всі необхідні для призначення пенсії документи, в орган, що призначає пенсію, подають наявні документи, а документи, яких не вистачає, подають додатково не пізніше як через три місяці (з дня реєстрації заяви в Пенсійному Фонді).

 

Які документи необхідні для призначення надбавок і підвищень?

Слід подати такі документи :

а)про перебування на утриманні заявника непрацездатних членів сім’ї;

б) документи про визначення заявника ветераном війни, особою, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», або особою, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною (для підвищення пенсій згідно із статтями 12-16 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

в) документи про визначення особи такою, що має особливі заслуги перед Батьківщиною ( для підвищення пенсії відповідно до статті 9 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»);

г) документи про визнання заявника реабілітованим або членам сім’ї реабілітованого (для підвищення пенсії згідно з пунктом «г» статті 77 Закону України «Про пенсійне забезпечення»;

ґ) документи про надання статусу особи, що проживає, працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського (для підвищення пенсії згідно зі статтею 6 Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні»);

д)експертний висновок щодо встановлення причинного зв’язку смерті годувальника з роботами щодо ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (для призначення компенсаційної виплати відповідно до статті 52 Закону України «Про статус і соціаль­ний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»);

є) документи про нагородження знаком «Почесний донор України», «Почесний донор СРСР» (для встановлення надбавки відповідно до Закону України «Про донорство крові та її компонентів»).

 

Який документ засвідчує місце проживання особи?

За документ, що посвідчує місце проживання особи, приймають: паспорт або довідку уповноважених органів із місця проживання (реєстрації), зокрема органів місцевого самоврядування.

Іноземні громадяни та особи без громадянства подають також копію довідки на постійне проживання (про реєстрацію).

 

Який порядок пересилання пенсійної справи, якщо пенсіонер переїжджає на нове місце проживання?

У разі переїзду пенсіонера на постійне або тимчасове проживання в іншу місцевість орган Пенсійного фонду протягом п'яти днів із дня одержання заяви надсилає запит у орган Пенсійного фонду за попереднім місцем проживання пенсіонера щодо пенсійної справи. Пенсійну справу протягом 10 днів із дня одержання запиту пересилають органу, що призначає пенсію, за новим місцем проживання (реєстрації).

 

Чи можна для призначення пенсії  надавати копії документів?

Можна надавати як оригінали документів, необхідних для призначення пенсії, так і їх копії, завірені в нотаріальному порядку або адміністрацією підприємства, установи, організації, що подає документи заявника для призначення пенсії, або органом, який призначає пенсію.

Стосовно документів про стаж, вік і заробітну плату, то подають лише їх оригінали. У разі якщо підтвердженням страхового стажу є трудова книжка, подають її копію, завірену адміністрацією підприємства, установи, організації за місцем останньої роботи або органом, який призначає пенсію.

 

 

Алла Гуцул,

начальник відділу пенсійного забезпечення № 3

управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях