На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях інформує про особливості подання звітності  в електронній формі із застосуванням ЕЦП (електронного цифрового підпису)

 

Відповідно Порядку подання звітів у Пенсійний фонд України в електронній формі страхувальник має можливість подавати звіт в електронній формі із застосуванням електронного цифрового підпису (ЕЦП). Подання страхувальниками звітів в електронній формі із використанням електронного цифрового підпису здійснюється за ініціативою страхувальника у відповідності до вимог Порядку та чинного законодавства України. Подавати звітність в електронному вигляді можуть і юридичні особи, і підприємці. Звіт в електронній формі є електронним документом і має чинність відповідно до вимог Закону України. Страхувальник, який виявив бажання надавати звіти в електронній формі, листом довільної форми інформує про це управління Пенсійного фонду України в районі, місті або районі у місті, де він зареєстрований як платник страхових внесків. Для забезпечення коректності формування та обліку електронного звіту мають бути перевірені реєстраційні дані страхувальника, а саме код ЄДРПОУ та код реєстрації в Пенсійному фонді України. Переваги переходу до електронної системи подання страхувальниками звітності очевидні. Програмне забезпечення яке використовується при формуванні звітності гарантує автоматичну перевірку документів на наявність арифметичних помилок та дозволяє значно заощаджувати робочий час, веде до зменшення паперового документообігу та підвищує рівень обслуговування. Для бухгалтерів, які досі сумніваються, чи варто переходити на електронну форму звітності, безумовною перевагою буде економія часу; можливість відправити звіт у будь-який зручний час; подання звітності без черги, не відвідуючи територіальні органи ПФУ; немає необхідності в підтвердженні даних електронних звітів у паперовому вигляді; відсутня потреба самостійно відслідковувати всі поточні зміни законодавства у формах звітності; можливість своєчасно виявити помилки у звітах, а також здати виправлений звіт повторно (у цьому разі прийнятою вважається остання версія звіту).

Електронний цифровий підпис є аналогом власноручного підпису на папері, але реалізується не за допомогою графічних зображень, а за допомогою математичних перетворень над змістом документу.

Особливості математичного алгоритму створення та перевірки ЕЦП гарантують неможливість підробки такого підпису сторонніми особами.

Процедура перевірки ЕЦП безпомилково виконується комп'ютером, що запобігає впливу людського фактору при перевірці звичайного підпису.

ЕЦП надає інформацію не тільки про особу, що підписала документ, але й дозволяє впевнитись, що сам документ не був змінений або підроблений після підписання (автентичність і цілісність документа). Зручність в обміні, зберіганні та роботі з електронними документами, що мають юридичну силу.

Одним з компонентів ЕЦП є позначка часу, яка вказує реальний час підписання документа, на відміну від дати вказаної у самому документі.

Дякуючи технологіям, які ми застосовуємо, ви також можете шифрувати документи, отримуючи при цьому гарантований захист інформації від несанкціонованого доступу (конфіденційність інформації).

Для переходу до подачі страхувальниками звітів в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису страхувальнику необхідно зробити три наступні кроки:

Встановити актуальне спеціалізоване програмне забезпечення АРМ "Звіт Страхувальника" (АРМ ЗС), цей програмний комплекс містить все необхідне для підготовки звітності до Пенсійного фонду. Програма є безкоштовною, та дозволеною до використання для подачі звітів до ПФУ.

Отримати ключі ЕЦП в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів для страхувальників, які виявили бажання подавати звітність до управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях за допомогою електронно-цифрового підпису можуть скористатись послугами представництв наступних акредитованих центрів сертифікації ключів:

Центр сертифікації ключів ТОВ ”Український сертифікаційний центр” м. Чернівці, вул. Гайдара, буд. 1-Е, офіс 214, тел. 7-25-36; (для накладання підписів необхідна наявність ключів ЕЦП, що відображають підпис бухгалтера (при наявності бухгалтера), підпис керівника та печатку підприємства).

Сформувати картку приєднання до договору обслуговування в системі подачі електронних звітів, підписати її ЕЦП і відправити електронною поштою до інформаційного Центру персоніфікованого обліку ПФУ (ІЦ-СПОВ). А також, проінформувати Ваше територіальне управління ПФУ, листом довільної форми, про Ваше бажання надавати звіти до ПФУ в електронній формі з використанням ЕЦП.

Після виконання цих умов страхувальник зможе подавати звіт в електронній формі із застосуванням електронного цифрового підпису. Для надання звітності до Пенсійного фонду необхідно: сформувати звіт, підписати його ЕЦП і відправити електронною поштою до інформаційного центру персоніфікованого обліку ПФУ, отримати від Центру квитанції про те, що звіт отриманий і прийнятий.

 

За довідковою інформацією звертатись:

 м. Чернівці,   вул. Алма–Атинська, 9  т. 57-69-77, 55-66-56