На головну сторінку Контакти Карта сайту
 
 

Актуально

18.02.2015 Перелік сховищ та укриттів на території Першотравневого району Детальніше...
 
09.01.2015 Для оперативного реагування на аварійні ситуації до Вашої уваги надається перелік телефонів оперативних служб м. Чернівці Детальніше...
 
20.07.2011 Детальніше...
 
 
На головну сторінку

Добровільна участь – гарантія майбутньої пенсії

 

На сьогоднішній день згідно Пенсійної реформи стало більш актуальним питання про набуття страхового стажу. Згідно із статтею 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” до страхового стажу, що враховується при призначенні пенсії зараховуються лише ті періоди, за які сплачено внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Для жінок загальний стаж має бути 30 років для чоловіків 35 років.

Якщо людина, у певні періоди, не сплачувала страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (наприклад, під час навчання, у період визнання інвалідом, тимчасового виїзду за кордон, тощо), або отримували зарплату в «КОНВЕРТІ» єдиною можливістю для неї  лишається включити ці періоди до страхового стажу є добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Право на добровільну участь визначено статтею 12 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Цим правом можуть скористатися наступні категорії осіб:

  • громадяни України,  які постійно проживають  або  працюють  за  межами  України,   якщо  інше не встановлено міжнародними договорами,  згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України;
  • іноземці та особи без громадянства,  які постійно  проживають  або працюють  на  території України;
  • студенти;
  • інші особи, які досягли 16-річного віку та отримують дохід від діяльності не забороненої законодавством.

Особи, які бажають взяти добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування повинні укласти відповідний договір і самі для себе визначити розмір страхового внеску, але сума сплачених внесків за кожний місяць не може бути меншою мінімального страхового внеску.

Наприклад: в грудні 2012 року мінімальна заробітна плата складає 1134 грн. відповідно мінімальний страховий внесок становить 376,49 грн. (1134,00 грн. x 33,2% = 376,49 грн.).

Сплачувати страхові внески потрібно буде у строки визначені договором, але не рідше одного разу на квартал, тобто здійснюється до 20 квітня, 20 липня, 20 жовтня, 20 січня.

Слід зазначити, що законодавством передбачено одноразова сплата страхових внесків за попередні періоди починаючи з 1 січня 2004 року. Обчислення сум страхових внесків за минулі періоди буде проводитись виходячи з розміру страхового внеску, що діяв на день нарахування виплат (доходу), на які нараховуються страхові внески.

Наприклад: Ви бажаєте сплатити страхові внески  за період з 01.01.2004 по 01.01.2006 у сумі 500,00 грн. на місяць. Таким чином, одноразова сума становитиме 12000,00 грн. (500,00 грн. x 24 місяців). Якщо Ви бажаєте сплатити страхові внески тільки у мінімальному розмірі (240,00 грн.), тоді загальна сума складатиме 5760,00 грн.

Термін дії договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування не може бути меншим одного року.

Особи, які бажають взяти добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування повинні звернутись до територіального органу Пенсійного фонду за місцем проживання та  подати  наступні документи:

  • заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування за формою згідно з додатком 2;
  • довідку про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків;
  • трудової книжки;
  • документа, що посвідчує особу.

Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування дозволить Вам зберегти повний страховий стаж і збільшити майбутній розмір пенсії!

 

 

Усю необхідну інформацію можна знайти на сайті Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua в розділі “Добровольна участь у пенсійній  системі”, а також звернувшись за адресою управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях.

Адреса: м. Чернівці, вул. Алма-Атинська, 9, кабінет №3, тел. 55-62-52.

 

Марта Гергеліжіу,

головний спеціаліст відділу обліку надходження

платежів управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях